آخرین اخبار

سؤال از دژپسند درباره اجحاف بانک‌ها درباره اضافه دریافتی بهره‌های بانکی

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس، سؤال خود از وزیر اقتصاد را با موضوع اجحاف بانک‌ها در قبال اضافه دریافتی بهره‌های بانکی از بدهکاران وام‌های ضروری به هیأت رئیسه مجلس تقدیم کرد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از […]

اشتراک گذاری
30 دی 1398
کد مطلب : 40888

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس، سؤال خود از وزیر اقتصاد را با موضوع اجحاف بانک‌ها در قبال اضافه دریافتی بهره‌های بانکی از بدهکاران وام‌های ضروری به هیأت رئیسه مجلس تقدیم کرد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از سؤال خود از فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی به خاطر اجحاف بانک‌ها در خصوص اضافه دریافتی بهره‌های بانکی از بدهکاران وام‌های ضروری خبر داد.

وی افزود: متن طرح سؤال از وزیر اقتصاد به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شد.

متن کامل طرح سؤال نماینده شاهین‌شهر از وزیر امور اقتصادی و دارایی به شرح زیر است:

خلاصه سؤال:

اجحاف بانک‌ها در خصوص اضافه دریافتی بهره‌های بانکی از بدهکاران وام‌های ضروری

شرح سؤال:

شکواییه آقای حسین زین‌الدین از نحوه محاسبه بهره بانکی مبین این واقعیت تلخ و ناگواری است که متأسفانه در سیستم بانکی جمهوری اسلامی و البته به غلط مرسوم گشته است.

نامبرده مبلغ ۲۰ میلیون تومان از بانک رفاه کارگران تقاضای وام نموده که پس از سپردن وثیقه لازم و طی مراحل قانونی مبلغ ۱۵ میلیون تومان به حساب ایشان واریز گشته و مبلغ ۵ میلیون تومان را به مدت دو سال مسدود نموده‌اند، در حالی که بهره‌های دریافتی از ایشان برمبنای ۲۰ میلیون تومان محاسبه و دریافت می‌گردد.

این اجحاف در حق متقاضیانی که از سر درماندگی و استیصال مجبور به استقراض می‌شوند نه تنها با هیچ قاعده عقلی و منطقی و قانونی همخوانی ندارد و سازگار نمی‌باشد بلکه این سؤالات را به اذهان هر شنونده‌ای متبادر می‌کند که:

آیا چنین عملکردی منطبق با عدالت و انصاف و قانون است؟!

آیا در رژیم مقدسی که اساساً رباخواری مذموم است و نهی گردیده، نحوه محاسبه بهره بانکی به این شکل جایز و پذیرفتنی است؟! آیا این گونه عملیات سودجویانه بی‌منطق لطمه به حیثیت بانکداری مملکت وارد نمی‌سازد؟! و آیا با قوانین و مقررات مربوط به تکالیف بانک‌ها مغایرت ندارد؟! پاسخ قانع‌کننده وزیر محترم مورد تقاضا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *