آخرین اخبار

دامن زدن شرکت‌‌های دولتی به گرانی‌ها

دامن زدن شرکت‌‌های دولتی به گرانی‌ها مسئولان ذی‌ربط درباره کنترل قیمت‌ها، به‌خصوص کالاهای اساسی باید اقدامات عاجلانه‌ای انجام دهند، زیرا وضعیت جامعه مناسب نیست. حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول نیوز با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت کالاهای اساسی، گفت: مسئولان ذی‌ربط درباره کنترل […]

اشتراک گذاری
21 دی 1398
کد مطلب : 40792

دامن زدن شرکت‌‌های دولتی به گرانی‌ها

مسئولان ذی‌ربط درباره کنترل قیمت‌ها، به‌خصوص کالاهای اساسی باید اقدامات عاجلانه‌ای انجام دهند، زیرا وضعیت جامعه مناسب نیست.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول نیوز با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت کالاهای اساسی، گفت: مسئولان ذی‌ربط درباره کنترل قیمت‌ها، به‌خصوص کالاهای اساسی باید اقدامات عاجلانه‌ای انجام دهند، زیرا وضعیت جامعه مناسب نیست.

وی اضافه کرد: طبق اطلاعات به دست آمده، متأسفانه عمدتا شرکت‌های وابسته به دولت از ارائه کالا به بازار امتناع می‌کنند یا به نوعی کالا را به بازار عرضه می‌کنند که موجب افزایش قیمت‌ها شده است؛ بعضا شرکت‌های دولتی خودشان با احتکار کالاهای اساسی و ضعف در نظارت، به گرانی‌ها و افزایش قیمت‌ها دامن می زنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: در شرایط کنونی تنظیم بازار یکی از مسائل بسیار مهم برای کشور محسوب می‌شود، زیرا تلاطم در این حوزه، به‌طور مستقیم معیشت مردم را تهدید می‌کند.

حاجی‌‌دلیگانی با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی قیمت برخی اقلام و کالاهای اساسی ۱۰ تا ۵۰۰ درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: مردم بارها اعلام کرده‌اند که ما سبد معیشتی نمی‌خواهیم، اما دولت بازار را مدیریت و ساماندهی کند.

وی اضافه کرد: معتقدم با توجه به وضع موجود، دولت به درستی نتوانسته بازار را مدیریت کند، امروز تمام دستگاه‌ها و بخش‌های اجرایی و نظارتی باید به میدان بیایند و جلوی افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها را بگیرند، البته در چند هفته اخیر بازرسی‌ها در بازار برای مقابله با سودجویی‌های احتمالی افزایش یافته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان با بیان اینکه مردم در شرایط کنونی به دلیل گرانی کالاهای اساسی با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند، خاطرنشان کرد: متأسفانه سفره مردم کوچک شده، دولت باید هر چه سریع‌تر به دادِ مردم برسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *