حسینعلی حاجی دلیگانی افزود: به نظر من این شهادت یک انقلاب چهارم در کشور بود؛ چرا که ما در ابتدای انقلاب تاکنون هر مقطعی که مردم به خاطر دشمنان خارجی و خائنین در کشور و یا اهمال کاری ها یا تنبلی های برخی مسئولان کشور  احساس بن بست یا ناامیدی می کنند یک ودیعه ای از طرف خدا نازل می شود و این انقلاب و کشور امام زمان را به نوعی هوشیار و بیدار می سازد و به سمت دولت حضرت بقیه الله (عج) هدایت می کند تا به دست صاحب اصلی اش برسد.

وی خاطرنشان کرد: این شهادت پر افتخار در جبهه مقاومت در کشور و کشورهای منطقه و سراسر دنیا، اثرات بسیار مهمی را بر جای می گذارد؛ به نحوی که مستضعفین جهان متوجه ضرورت مجاهدت در راه مبارزه با طاغوت های زمان از جمله طاغوت بزرگ آمریکای جنایتکار  می شوند.

وی در ادامه با اشاره به نقش یکپارچگی ملت ها و دولت ها گفت: قطعاً ترکیب خون شهدای ایرانی و شهدای عراقی این حادثه پیوند مستحکم‌تر و مبارکی بین دو ملت مسلمان ایران و عراق ایجاد خواهد کرد تا هم به شیطان هایی که در منطقه هستند و هم در رأس آنها شیطان بزرگ آمریکا؛ یک شکست بزرگ خواهد داد و آن ها را به اضمحلال خواهد کشاند.

این نماینده مجلس ادامه داد: دشمنان انقلاب و نظام همه تلاششان این بود که با ایرانی، عراقی و لبنانی کردن و بر اساس مرزهای ساخته شده توسط استعمار این ملت ها را از هم جدا بکنند و مقابل هم قرار بدهند؛ این نقشه شوم آنها هم با این شهادت مشترک نقش بر آب شد.

وی در  پایان خاطر نشان کرد: جبهه مقاومت قطعا شجاع تر، مقاوم تر و متحدتر از گذشته به حیات خود و به مبارزه خود علیه استکبار جهانی ادامه خواهد داد.