آخرین اخبار

♦️دولت به جای گران کردن بنزین از هنرمندان میلیاردر مالیات می‌گرفت

♦️دولت به جای گران کردن بنزین از هنرمندان میلیاردر مالیات می‌گرفت حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: 🔹مشکل اساسی کشور که باعث کسری بودجه نیز شده است ساختار بودجه نویسی است اما دولت به جای اصلاح ساختار بودجه نویسی به سراغ افزایش قمیت بنزین رفته است. 🔹اگر دولت لایحه اصلاح ساختار بودجه را […]

اشتراک گذاری
15 آذر 1398
کد مطلب : 40359

♦️دولت به جای گران کردن بنزین از هنرمندان میلیاردر مالیات می‌گرفت

حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
🔹مشکل اساسی کشور که باعث کسری بودجه نیز شده است ساختار بودجه نویسی است اما دولت به جای اصلاح ساختار بودجه نویسی به سراغ افزایش قمیت بنزین رفته است.
🔹اگر دولت لایحه اصلاح ساختار بودجه را به مجلس می آورد نیاز به پرداخت هزینه‌هایی که نظام بابت افزایش قیمت بنزین داد، نبود.
🔹فقط ۳ درصد بار مالیاتی کشور به دوش سه دهک بالای جامعه است و متأسفانه بار اصلی پرداخت مالیات بر عهده اقشار متوسط جامعه همچون کارمندان و کارگران است.
🔹برآورد این است که میزان مصرف بنزینی که با نرخ ۱۵۰۰ تومان فروخته می‌شود به همان میزان نیز بنزین با مبلغ ۳ هزار تومان مصرف می‌شود یعنی از ۱۰۵ میلیون لیتر مصرف روزانه‌ای که راهور اعلام کرده است حداقل ۵۲ میلیون لیتر آن به قیمت ۳ هزار تومان فروخته می‌شود که در این شرایط ۵۲ میلیون تومان ضرب در ۲ هزار تومان مابه التفاوت قیمت بنزین شود ملاحظه می‌شود که مجموع آن در ماه از مجموع مبلغی که به صورت ماهیانه به خانوارها پرداخت می‌شود بیشتر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *