آخرین اخبار

ایران با انجام یکباره غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد به اروپایی‌ها تلنگر بزند

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار معتقد است که اگر روند کاهش تعهدات هسته‌ای از همان ابتدا با غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد انجام می‌شد اروپا تکانی به خود می‌داد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از دولتمردان اذعان می‌کنند که اگر […]

اشتراک گذاری
20 آبان 1398
کد مطلب : 40126
نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار معتقد است که اگر روند کاهش تعهدات هسته‌ای از همان ابتدا با غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد انجام می‌شد اروپا تکانی به خود می‌داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از دولتمردان اذعان می‌کنند که اگر لوایح سی اف تی و پالرمو به تصویب نرسند اقتصاد کشوربه بن بست می‌خورد، گفت: همان حرف‌هایی را که راجع به برجام و بقیه موارد اینچنینی به زبان می‌آوردند، همین صحبت‌ها را هم در رابطه با عدم تصویب لوایح اف ای تی اف می‌کنند.

وی در ادامه افزود: طرح این موضوعات هم شبیه به بقیه مسائلی است که مطرح می‌کردند، عده‌ای که در کشور مسئولیت‌های اجرایی هم دارند دنبال این هستند که کشور را به سمت تعهداتی نظیر همان معاهده برجامی که انجام داده‌اند ببرند که در آینده هم جبران ناپذیرند.

دستاوردهای برجام بیان شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دولتمردان چقدر در تجلیل از برجام گفتند و دفاع کردند، اما چرا الان معاون سیاسی وزیر امور خارجه می‌گوید هیچ دستاوردی از برجام نداشتیم؟ همین یک موضوع را پاسخ دهند و اگر سودی هم داشته را بیایند و بیان کنند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس دهم به روند کاهش تعهدات هسته‌ای اشاره و تاکید کرد:  قطعا اف ای تی اف هم مشابه برجام خواهد بود یکسری عقودی را به پای خود می بندیم و یک مرتبه با سرعت مافوق صوت می‌پذیریم اما بعد از بی وفایی طرف‌های مقابل به این معاهدات با روند کاهشی به عقب برگردیم مثل کاهش تعداتی که انجام شد و این کاهش تعهدات هم خیلی سانت به سانت است.

روند کاهش تعهدات هسته‌ای بایستی به یکباره انجام می‌شد

 وی در ادامه افزود: کاهش تعهدات هسته‌ای بایستی به یکباره انجام می‌شد تا اینکه طرف مقابل حساب کار به دستش بیاید و دولتمردان مثل اینکه می‌خواهند که اروپایی‌ها به خودشان نیایند و در حالی که بایستی به خود بیایند و برای به خود آمدن هم باید می‌گفتند که ما همان ۲۰ درصدی که قبلا غنی سازی داشتیم الان هم انجام می‌دهیم که آن وقت بود که شاید اروپایی‌ها تکانی میخورند./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *