آخرین اخبار

همسان سازی حقوق بازنشستگان با پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی اجرایی می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در صورتی که بدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شود، همسان سازی حقوق بازنشستگان هم می‌تواند اجرایی شود. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در گفت‌و‌گو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان، گفت: ما مصوبه‌ای در […]

اشتراک گذاری
04 آبان 1398
کد مطلب : 39925

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در صورتی که بدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شود، همسان سازی حقوق بازنشستگان هم می‌تواند اجرایی شود.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در گفت‌و‌گو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان، گفت: ما مصوبه‌ای در قانون برنامه ششم برای هر سه گروه مهم بازنشستگان داشتیم.

او ادامه داد: منابع بازنشستگان کشوری و لشکری باید توسط دولت تأمین می‌شد که مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان در بودجه آمده و علی رغم اینکه کافی نیست تا حدی اجرا شده است.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با توجه به اینکه جامعه هدف بزرگتری است ولی هنوز اجرا نشده است.

او ادامه داد: دو سال است که این قانون معطل مانده و این عزیزان با ۳۰ الی ۳۵ سال سابقه کار حقوق یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند که کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه  و برخوار درباره موانع اجرایی شدن قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان توضیح داد: سازمان تأمین اجتماعی مدعی است که حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد و اگر این مبلغ به آن پرداخت شود می‌تواند قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان را اجرایی کند؛ دولت هم علی رغم اینکه در بودجه سال ۹۷ و ۹۸ موظف به پرداخت سالی ۵۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات تأمین اجتماعی بود، تنها ۱۵ میلیارد تومان پرداخت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *