آخرین اخبار

درخواست ازوزیر میراث فرهنگی برای رفع مشکلات تولید کنندگان صنایع دستی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از تهیه، تصویب و ابلاغ نشدن آئین نامه های اجرائی قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی خواستار تهیه، تصویب و ابلاغ این آئین ها شد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر […]

اشتراک گذاری
14 مهر 1398
کد مطلب : 39694

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از تهیه، تصویب و ابلاغ نشدن آئین نامه های اجرائی قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی خواستار تهیه، تصویب و ابلاغ این آئین ها شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر شهروند با اشاره به قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی گفت: قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی در بیست و ششم دی ماه ۹۶ در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است. یعنی زمانی که هنوز میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان بود و به وزارت تبدیل نشده بود.

وی افزود:متاسفانه آئین نامه های این قانون علیرغم گذشت ۲ سال، هنوز مصوب و ابلاغ نشده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه این سازمان اکنون به وزارتخانه تبدیل شده است، افزود: آقای مونسان بعنوان وزیر این وزارتخانه باید پیگیری کند تا آئین نامه های این قانون تهیه، تصویب و ابلاغ گردد تا در سال رونق تولید، مشکلات تولید کنندگان صنایع دستی مرتفع گردد.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: طبق ماده ۱۴ این قانون قرار بود نحوه صدور کلیه مجوزهای فعالیت صنایع دستی و فرش دستباف و همچنین هماهنگی، نظارت، بازرسی و رسیدگی به تخلفات واحدهای ذیربط بر اساس آئین نامه ای باشد که در چارچوب قانون نظام صنفی توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وقت و وزارت صمت ظرف مدت سه ماه تهیه می شود و به تصویب هیئت وزیران برسد.

وی گفت: همچنین طبق ماده ۱۵ این قانون، آئین نامه اجرائی آن ظرف مدت شش ماه پس از ابلاغ آن توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وقت و وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و به تصویب هیئت وزیران برسد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: در حال حاضر که آقای مونسان مسئولیت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را بر عهده دارد، انتار بر این است که تا با تهیه، تصویب و ابلاغ آئین نامه های این قانون، در سال رونق تولید، مشکلات تولید کنندگان صنایع دستی را مرتفع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *