آخرین اخبار

حاجی به بولتن نیوز خبر داد؛ اعتراض به شریعتمداری برای اجرا نکردن قانون مشاغل سخت آتش نشانان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از عملکرد وزیر تعان، کار و رفاه اجتماعی، در تذکری به وی خواستار اجرای دقیق قانون شمولیت عنوان شغلی سخت و زیان آور به متصدیان مشاغل عملیات آتش نشانی را اجرا نمائید. وی با بیان اینکه در همین زمینه به شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه […]

اشتراک گذاری
25 شهریور 1398
کد مطلب : 39422
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از عملکرد وزیر تعان، کار و رفاه اجتماعی، در تذکری به وی خواستار اجرای دقیق قانون شمولیت عنوان شغلی سخت و زیان آور به متصدیان مشاغل عملیات آتش نشانی را اجرا نمائید.

وی با بیان اینکه در همین زمینه به شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صحن مجلس تذکر داده، افزود: وزیر باید قانون را اجرا کند و در این زمینه مسئولیت دارد.عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از عملکرد وزیر تعان، کار و رفاه اجتماعی، در تذکری به وی خواستار اجرای دقیق قانون شمولیت عنوان شغلی سخت و زیان آور به متصدیان مشاغل عملیات آتش نشانی را اجرا نمائید.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز خطاب به محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: برای آخرین بار متذکر می گردم قانون استفساریه شمولیت عنوان شغلی سخت و زیان آور به متصدیان مشاغل عملیات آتش نشانی را به طور دقیق و کامل و برابر نظر قانونگذار اجرا نمائید.

وی افزود: وزیر به خوبی واقف است که برابر قانون استفساریه بند الف تبصره ۲ ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی اصلاحی مصوب چهاردهم مهر ۱۳۸۰ شامل متصدیان مشاغل عملیاتی آتش نشانی که بیمه شده تامین اجتماعی و دارای روابط استخدامی غیر مشمول قانون کار با کارفرمایان خود می باشند، نیز می گردد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: علاوه برصراحت قانون، آقای شریعتمداری مکرر به سازمان تامین اجتماعی دستور داده به این تسری اذعان کرد اما سازمان تامین اجتماعی هر دفعه به دلایل واهی از اجرای قانون امتناع نموده و یا دایره شمول را محدود و افرادی را جهت بهره مندی از این قانون محروم کرده و اخیرا طبق بخشنامه اجرای کامل قانون را به بازی گرفته است.

حاجی دلیگانی گفت: وزیر باید دستور دهد نسبت به انجام تکلیف قانونی برابر نظر قانونگذار اقدام گردد.

وی با بیان اینکه در همین زمینه به شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صحن مجلس تذکر داده، افزود: وزیر باید قانون را اجرا کند و در این زمینه مسئولیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *