آخرین اخبار

آقایان یا مسئولیت رو قبول کنند یا تحصیل فرزندان در خارج از کشور را

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از حضور فرزندان برخی مقامات در خارج از کشور و با بیان اینکه آنها ۲ راه بیشتر ندارند، گفت: آقایان یا مسئولیت رو قبول کنند یا حضور خانواده و فرزندان در خارج از کشور را. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس […]

اشتراک گذاری
30 مرداد 1398
کد مطلب : 39024

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از حضور فرزندان برخی مقامات در خارج از کشور و با بیان اینکه آنها ۲ راه بیشتر ندارند، گفت: آقایان یا مسئولیت رو قبول کنند یا حضور خانواده و فرزندان در خارج از کشور را.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عصر شهروند با اشاره به درج اخباری در رسانه ها مبنی بر حضور فرزندان برخی از مقامات و مسئولین در خارج از کشور به بهانه تحصیل گفت: نمایندگان مجلس طرح «ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور» تهیه کردند.

وی با بیان اینکه در این طرح محدودیت هایی برای مسئولیت گرفتن پیش بینی شده، افزود: بر اساس این طرح مقاماتی که فرزندانشان در خارج از کشور هستند ۲ راه دارند. یا باید از مسئولیت کناره گیری کنند و یا فرزندان خود را برگردانند و دانشگاههای داخل ادامه تحصیل بدهند.
عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس افزود: امکانات تحصیلی در داخل کشور فراهم است و دانشگاههای داخل ظرفیت های لازم را دارند و حتی برخی رشته های تحصیلی بدون کنکور هم است.

حاجی دلیگانی گفت: اما عده ای که درس خوان نیستند، سراغ کشورهای دیگر می روند تا ضعف های علمی خود را بپوشانند.

وی افزود: ما مخالف هستیم که مسئولین و مقامات اعضای خانواده خود از جمله همسر و فرزندان شان را برای تحصیل یا امور دیگر به خارج از کشور بفرستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: فرزندان این مقامات از جایگاه پدرشان استفاده می‌کنند و برای تحصیل به خارج از کشور می‌روند.

حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه یکی از تهدیدات مقامات همین موضوع است، تصریح کرد: ما معتقدیم که فرزندان مقامات و مسئولینی که در خارج از کشور حضور و یا اقامت دارند نمی توانند مسئولیت بگیرند.

وی با اشاره به مضرات حضور خانواده های مقامات در خارج از کشور افزود: وقتی جگر گوشه مقامات و مسئولین در خارج از کشور باشند و آنها اگر روزی مجبور شوند که بین منافع کشور و فرزندشان یکی را انتخاب کنند، منافع کشور را نادیده می گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تصریح کرد: خواه و ناخواه کشورهای دیگر می توانند روی فرزندان و همچنین بر روی تصمیمات مسئولین که فرزندان شان در آن کشور هستند، تاثیرگذاری داشته باشند.

حاجی دلیگانی گفت: معمولا آنهایی که در خارج هستند به نوعی تاثیر پذیری از فرهنگ آن کشور دارند و بعد از بازگشت به ایران مبلغ فرهنگ آن کشور خواهند بود.

وی تصریح کرد: یکی از روشهایی که استعمار گران موفق می شدند سلطه خود را حاکم کنند، تربیت فرزندان کشورهای دیگر در کشور خود و برگرداندن آنها به کشور مقصد است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: این افراد اگر چه در کشور خود هستند اما اوامر کشور خارجی و فرهنگ آن کشور را تبلیغ می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *