آخرین اخبار

حاجی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛ چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد؟

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: درجلسه امروز کمیسیون بودجه این سوال مطرح شد که چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد، پیش از این گفته می‌شد که دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان […]

اشتراک گذاری
27 مرداد 1398
کد مطلب : 38983

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: درجلسه امروز کمیسیون بودجه این سوال مطرح شد که چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد، پیش از این گفته می‌شد که دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان به این نهاد بدهی دارد.

او افزود:اما مسئولان تامین اجتماعی و وزارت اقتصاد عدد آن را ۱۰۵ هزار میلیارد تومان تا سال ۹۶ تخمین زدند که ۴۸ هزار میلیارد آن سود است در نتیجه نرخ سود بر اساس اوراق مشارکت تعیین می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در جلسه کمیسیون وزیر اقتصاد ادعا کرد که از سال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده، اما به اعتقاد ما این ادعا و عدد مطرح شده صحت ندارد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار همچنین در تشریح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در جلسه امروز وزیر کار و رفاه اجتماعی و جمعی از روسای کانون بازنشستگی استان اصفهان حضور داشتند.

او افزود: مبحث عمده این کمیسیون ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بود و قرار شد که کمیته‌ای برای سرعت بخشیدن به این موضوع شکل بگیرد.

حاجی دلیگانی ادامه داد: همسان سازی حقوق بازنشستگان در برنامه ششم تعیین شده و اگر در چند ماه آینده اجرایی نشود در سال آینده به دلیل شکل گیری مجلس یازدهم و رو به اتمام بودن عمر برنامه ششم توسعه دیگر شرایطی برای اجرایی شدن ندارد لذا قرار است که کمیته مذکور هر چه زودتر کار خود را برای پیگیری همسان سازی حقوق بازنشستگان آغاز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *