آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در تذکری مطرح کرد انتقاد از فرآیند قرائت گزارش های کمیسیون های تخصصی در مجلس

حاجی دلیگانی در تذکری مطرح کرد انتقاد از فرآیند قرائت گزارش های کمیسیون های تخصصی در مجلس عضو کمیسیون برنامه و بودجه با انتقاد از فرآیند گزارش کمیسیون های تخصصی در مجلس گفت: عدم شناسایی دستگاه ها و افراد متخلف که از قانون استنکاف کرده اند، در گزارش ها یکی از اشکالات اصلی است که […]

اشتراک گذاری
27 مرداد 1398
کد مطلب : 38978

حاجی دلیگانی در تذکری مطرح کرد

انتقاد از فرآیند قرائت گزارش های کمیسیون های تخصصی در مجلس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با انتقاد از فرآیند گزارش کمیسیون های تخصصی در مجلس گفت: عدم شناسایی دستگاه ها و افراد متخلف که از قانون استنکاف کرده اند، در گزارش ها یکی از اشکالات اصلی است که باید مرتفع شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۲۷ مرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به تبصره ۱ ماده ۴۵ آیین نامه داخلی مجلس گفت: هنگامی که گزارش قیر در مجلس قرائت شد، صحبت از بررسی کمیسیون عنوان شد و درخصوص افرادی که تخلف در اجرای قانون داشتند یا کسانی که سوءمدیریت داشتند، صحبتی نشد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این گزارش به نکاتی از جمله تخلف دستگاه ها و افراد و سوءمدیریت آنها پرداخته نشد و تنها شرح ماوقع بیان شد. از سوی دیگر اشکالی در نظر سازمان برنامه و بودجه از اجرای این تبصره قانونی به نظر می رسد.

وی با اشاره به عدم انتشار گزارش سقوط هواپیمای آسمان در یاسوج پس از گذشت یک سال و نیم افزود: متاسفانه گزارش هایی در مجلس قرائت می شود اما دست های پنهان مانع انتشار آنها شده است، لذا به نظر می رسد تخلفات و استنکاف از قانون ناشی از عدم اقتدار مجلس است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم یادآور شد: ادامه روند کنونی و مشکلاتی همچون عدم توجه به هزینه ۱۴ میلیارد دلار به نفع واردکنندگان و عدم توجه به اجرای ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه درباره متناسب سازی حقوق کارگران و بازنشستگان، شرایط را سخت تر خواهد کرد، لذا مجلس باید پیگیر باشد. همچنین رئیس مجلس در جلسه سران قوا باید به وضوح از حق و حقوق مجلس دفاع کند.

عبدالرضا مصری رئیس جلسه در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: براساس آیین نامه پاسخ دولت به گزارش کمیسیون های تخصصی می تواند در دستور صحن مجلس قرار گیرد. این گزارش ها نیاز به اقناع و رأی نمایندگان ندارد، لذا اگر کمیسیون تخصصی بخواهد موضوع را پیگیری کند باید آن را به کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع دهد./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *