آخرین اخبار

کارخانه تولید روغن‌های موتور خودرو در شاهین‌شهر احداث می‌شود

کارخانه تولید روغن‌های موتور خودرو در شاهین‌شهر احداث می‌شود حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: بخش خصوصی با دریافت مجوزهای لازم کارخانه بزرگ تولید روغن‌های موتور خودرو گروه‌های پایه ۲ و ۳ در شهرستان شاهین‌شهر و میمه می‌سازد. نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای […]

اشتراک گذاری
26 مرداد 1398
کد مطلب : 38946

کارخانه تولید روغن‌های موتور خودرو در شاهین‌شهر احداث می‌شود

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: بخش خصوصی با دریافت مجوزهای لازم کارخانه بزرگ تولید روغن‌های موتور خودرو گروه‌های پایه ۲ و ۳ در شهرستان شاهین‌شهر و میمه می‌سازد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: این واحد صنعتی درزمینی به مساحت ۵ هکتار در ۱۰ کیلومتری مورچه‌خورت به سمت میمه در حال احداث است و پس از بهره‌برداری تا ۳ سال آینده برای ۳۵۰ نفر شغل ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل این واحد صنعتی نیز خاطرنشان کرد: کارخانه تولید روغن‌های پایه دو و سه ویژه خودرو، هرسال ۱۵۰ هزار تن روغن‌پایه گروه یک را از پالایشگاه اصفهان خریداری و پس از فرآوری به روغن‌های پایه گروه‌های ۲ و ۳ مخصوص خودروهای با فن‌آوری‌های جدید تبدیل می‌کند.

امیر منصور منصوریان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را ۳۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد که برای احداث کارخانه و نصب تجهیزات تصفیه روغن با نسبت ۸۰ درصد ساخت داخل و ۲۰ درصد واردات هزینه خواهد شد.

وی این نوید راداد که تولیدات این کارخانه از خروج ۱۱۲ میلیون دلار ارز در سال جلوگیری خواهد کرد.

این مدیر بخش خصوصی اظهار داشت: چون اغلب پالایشگاه‌های کشور از تجهیزات قدیمی فرآوری و تصفیه روغن استفاده می‌کنند فقط روغن‌های پایه گروه یک خودروهای قدیمی که درصد گوگرد بالایی دارند تولید می‌کنند، این کارخانه با فناوری جدید روغن‌های پایه گروه یک را دوباره تصفیه می‌کند و روغن‌های جدید گروه‌های دو و سه تولید و به بازار عرضه خواهد کرد.

وی اضافه کرد: بر اساس طرحی دیگر این واحد صنعتی خواهد توانست پس از بهره‌برداری، نفت خام را پالایش و به روغن‌های پایه گروه دو و سه تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *