آخرین اخبار

روحانی برای بستن دهان منتقدان حرف از کمبود اختیار می‌زند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: آقای روحانی دچار توهم فراوانی اختیار شده و سعی دارد کم‌کاری‌های خود را به گردن به اصطلاح نبود اختیار بیندازد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر […]

اشتراک گذاری
20 مرداد 1398
کد مطلب : 38875

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: آقای روحانی دچار توهم فراوانی اختیار شده و سعی دارد کم‌کاری‌های خود را به گردن به اصطلاح نبود اختیار بیندازد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر نداشتن اختیارات کافی گفت: به نظر من آقای رئیس جمهور با بیان این مطالب به دنبال طرح یک نکته و موضوع دیگری است و حرف دیگری را می‌خواهد مطرح کند و نداشتن اختیارات را بهانه قرار می‌دهد و آن این است که آقای رئیس جمهور می‌خواهد بگوید هر حرفی که من در این کشور می‌گویم درست است و باید همان اجرا شود و اگر کسی حرفی خلاف حرف من را مطرح کرد و یا کسی از حرف من انتقاد کرد نشان ‌دهنده این است که من اختیار ندارم.

وی افزود: آقای رئیس جمهور می‌گوید من اختیار ندارم و چرا این حرف را می‌زند برای اینکه اگر کسی وی را نقد کرد جلوی نقدش را بگیرد. رئیس جمهور می‌گوید من باید اختیار داشته باشم که جلوی هر حرفی که حالت انتقادی هم دارد گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: آقای روحانی بیشتر از رؤسای جمهور قبلی اختیار داشته و دارد، رئیس جمهوری که می‌تواند برخلاف روال معمول جلوی اجرای احکام قانونی را بگیرد، رئیس جمهوری که می‌تواند قانونگذاری مجلس را متوقف کند و جلوی اجرای مصوبه‌ای را که مجلس گذرانده برای مدتی بگیرد و ماهیت قانون را تغییر دهد، آیا باز هم می‌توان گفت که اختیار ندارد.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور دچار توهم فراوانی اختیار هم شده اما به گونه‌ای تبلیغ می‌کند که من اختیار ندارم و کم‌کاری خودش را پای به اصطلاح نبود اختیار می‌گذارد.

وی در پایان گفت: همان‌طور که گفتم آقای رئیس جمهور اختیارات زیادی در حوزه‌های مختلف دارد و بعضاً از این اختیارات در جهت تأمین منافع مردم هم استفاده نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *