آخرین اخبار

مجلس حامی تولیدات داخلی از جمله دارو/ ضرورت مقابله با مافیای واردات دارو

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تشکیل کمیته ویژه در مجلس برای بررسی عملکرد حوزه دارویی و تخلفات در این حوزه گفت: هدف از تشکیل این کمیته پنچ نفره در مجلس بررسی بهتر عملکرد سازمان غذا و دارو، […]

اشتراک گذاری
15 مرداد 1398
کد مطلب : 38798

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تشکیل کمیته ویژه در مجلس برای بررسی عملکرد حوزه دارویی و تخلفات در این حوزه گفت: هدف از تشکیل این کمیته پنچ نفره در مجلس بررسی بهتر عملکرد سازمان غذا و دارو، رصد میزان تخصیص ارز دولتی برای واردات دارو ، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه تولید دارو است و ماهانه به مجلس گزارش خواهد داد.

وی افزود: اعتقاد ما این است که در سال رونق تولید ملی همه مسؤلین باید با تمام توان از تولید دارو در کشور حمایت کننده تا دست، انحصارگران، دلالان و وارد کنندگان دارو که مانع استقلال دارویی کشور شده اند از این مسائل کوتاه شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: وقتی در خصوص مسایل دارویی و تجهیزات پزشکی کمی با دقت مسائل را دنبال می کنیم می بینیم که متأسفانه دست هایی در پشت پرده وجود دارد که دنبال ضربه زدن به تولید دارو در کشور هستند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: این افراد منافع خود را در واردات دارو می بینند و عمده داروهای وارداتی آنها نیز در کشور تولید مشابه دارد؛ این وارد کنندگان فقط بخاطر منافع بیشتر مالی با رانت و امضاء های طلایی دست به واردات اینگونه داروها زده اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مجلس و نمایندگان حامی تولید داخلی هستند، گفت: ما اجازه نخواهیم داد که عده ای برای ضربه زدن به تولید داخلی با بعضی از مسائل غیر واقعی و اثبات نشده به صنعت دارویی کشور لطمه وارد کنند.

حاجی دلیگانی با اشاره به اظهارات دکتر شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو که مسئول مستقیم حاکمیتی این موضوع است، افزود: ایشان گفتند که ریکال (جمع آوری دارو) امر متعارفی است و موضوع لوزارتان برای حذف رقیب و تولید داخلی بود. بنابراین در همین موضوع اخیر یک دارویی به نام لوزارتان ما دیدیم عده ای با سیاسی کاری به دنبال ضربه زدن به تولید داخلی بودند، ریکال در دارو یک امر متعارف است و وجود این موضوع نشان می دهد که اتفاقا نظارت بر کیفیت تولیدات دارویی وجود دارد.

وی افزود: بخشی از هوچی گری های رسانه های خاص در این خصوص، بدنبال ضربه زدن به تولید کشور و حفظ منافع سودهای سرشار خود بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *