آخرین اخبار

🔺به نظر من این قانونگذاری را تعطیل کنیم و جلسات نظارت را تقویت کنیم

حماسه سازان : ✅✅حسینعلی حاجی؛ دقایقی پیش در صحن علنی مجلس : 🔺 گزارشات رسیده به کمیسیون برنامه وبودجه نشان می دهد که بر اساس قانون یک و دو دهم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال برداشت شده و در ۲۷ اسفند ۹۷ اولین تخصیص آن صادر شده است!! 🔺تا هفته گذشته […]

اشتراک گذاری
08 مرداد 1398
کد مطلب : 38705

حماسه سازان :

✅✅حسینعلی حاجی؛ دقایقی پیش در صحن علنی مجلس :
🔺 گزارشات رسیده به کمیسیون برنامه وبودجه نشان می دهد که بر اساس قانون یک و دو دهم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال برداشت شده و در ۲۷ اسفند ۹۷ اولین تخصیص آن صادر شده است!!
🔺تا هفته گذشته وزارت جهاد کشاورزی و صنعت گزارش دادند که هیچ تسهیلاتی را به متقاضیان پرداخت نکرده‌اند!!
🔺به نظر من این قانونگذاری را تعطیل کنیم و جلسات نظارت را تقویت کنیم
🔺چه نیازی به تصویب این همه قانون داریم وقتی دولت آنها را اجرا نمی کند؟

دقایقی پیش در صحن علنی مجلس؛
در جریان بررسی یک فوریت طرح حمایت از اشتغال روستایی مطرح شد؛
حاجی دلیگانی: حتی یک فقره وام برای اشتغالزایی پرداخت نشده است
در جریان بررسی یک فوریت طرح حمایت از اشتغال روستایی مخالف این طرح از عدم ارائه تسهیلات اشتغالزایی به نیازمندان انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز( سه‌شنبه، ۸ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با یک فوریت طرح اصلاح قانون حمایت از تولید و اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری با بیان اینکه تاکنون هیچ گزارش مستندی درباره برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال ارائه نشده است، افزود: تاکنون چند بار مسئولان دولت در نشست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس حضور یافتند اما گزارش متقن و دقیقی درباره عملکرد یک و نیم میلیارد دلار برداشت شده از صندوق توسعه ملی ارائه ندادند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس قانون بودجه سال ۹۷ دولت ۱٫۲ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال برداشت کرد، افزود: متأسفانه در تاریخ ۲۷ اسفند ماه سال ۹۷ یعنی دو روز مانده به پایان سال اولین تکلیف قانونی برای اجرای این تبصره صادر شده است و تا پایان سال وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت حتی یک فقره وام به مردم نیازمند این تسهیلات پرداخت نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه مشکل کشور در قانونگذاری نیست بلکه در اجرا و مدیریت است، ادامه داد: در بودجه سال ۹۸ مجلس ۶ هزار میلیارد تومان منابع به قیر رایگان تخصیص داد اما دولت مصوب کرده که دو هزار میلیارد تومان منابع تخصیص یابد، با استناد به چه قانونی دولت دو سوم از این منابع را کم کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه جلسات مجلس باید به بحث نظارتی اختصاص یابد، تصریح کرد: به قدری در پرداخت تسهیلات به مردم آن هم با رقم‌های ناچیز سخت‌گیری شده و دستور‌العمل‌های مختلف صادر شده که افراد گیج شده‌اند که چگونه می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *