آخرین اخبار

✅✅حسینعلی حاجی؛ در بیست و چهارمین نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس :

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: تخصیص ۱۴ میلیارد دلار چه سودی برای مردم و چه تاثیری در زندگی آنها داشت در حالی که حتی قند و شکر را کیلویی ۱۰ هزار تومان خریداری می کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، ۷ […]

اشتراک گذاری
07 مرداد 1398
کد مطلب : 38686

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: تخصیص ۱۴ میلیارد دلار چه سودی برای مردم و چه تاثیری در زندگی آنها داشت در حالی که حتی قند و شکر را کیلویی ۱۰ هزار تومان خریداری می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه، ۷ مردادماه) در نطق میان دستور خود، خطاب به رئیس جمهور و مسئولان کشور، گفت: از جوانان با همت والیبالیست بیاموزید که با اراده، تلاش و خوداتکایی و با مربی ایرانی توانستند قهرمان جهان شوند آیا شما نمی توانید کاری انجام دهید، اگر همت کرده و بخواهید می توانید همانگونه که عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی خواست و توانست.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان با تاکید بر اینکه به نحوی برای مردم کار کنید که همیشه از شما به نیکی یاد کنند، افزود: از رئیس جمهور تشکر می کنم که کمیته ای را مامور کرد تا بررسی کنند چه کسانی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده اند، اما آقای روحانی دستور دهید کمیته ای تشکیل و بررسی کند که چه کسانی دستور داده اند ۲۱٫۳ میلیارد دلار یعنی حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان در سال گذشته به این شیوه اشتباه توزیع شود.

وی ادامه داد: آقای جهانگیری، سیف، وزیر اقتصاد، کدام یک دستور داده اند که ارز دولتی به شیوه نادرست توزیع شود، آقای رئیس جمهور؛ کدام یک، خودتان به تنهایی یا به صورت دسته جمعی این تصمیم نادرست را اخذ کرده اید؟.

حتی یک فقره وام به مردم برای اشتغال ارائه نشده است

حاجی دلیگانی با بیان اینکه نگویید منابع نداشته و نداریم تاکید کرد: هفته گذشته زمانی که کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تبصره ۱۸ بودجه ۹۷ را مورد بررسی قرار داد و مشخص شد علیرغم اینکه دولت ۱٫۲ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال زایی برداشت کرده، اما تا هفته گذشته حتی یک فقره وام به مردم برای اشتغال ارائه نشده لذا نگویید اختیار و منابع نداریم، بگویید حالش را نداریم.

وی خطاب به رئیس جمهور افزود: اگر بخواهید می توانید بازار را تنظیم کنید اما اینکه چرا نخواسته و اراده نمی کنید مشخص نیست، چرا با مردم لجبازی می شود، چرا ایجاد وزارت واردات بهانه شده مگر نمی دانید ایجاد وزارت بازرگانی به ضرر تولید است، چرا برنامه های شما مخالف تولید داخلی است، نگویید اختیار و منابع ندارید بلکه بگویید حالش را ندارید.

۱۴ میلیارد دلار چه سودی برای مردم و چه تاثیری در زندگی مردم داشت؟

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۴ میلیارد دلار یعنی حدود ۱۶۸ هزار میلیارد تومان برای تامین کالاهای اساسی هزینه شد، تصریح کرد: تخصیص ۱۴ میلیارد دلار چه سودی برای مردم و چه تاثیری در زندگی مردم داشت در حالی که حتی قند و شکر را کیلویی ۱۰ هزار تومان خریداری می کنند.

وی افزود: امسال علیرغم اینکه درباره تخصیص ۱۴ میلیارد دلار ارز دولتی در قانون بودجه تکلیف قانونی لحاظ شده است اما دولت آن را اجرایی نمی کند پس نگویید اختیار و منابع ندارید تمام این موارد منابع و اختیاری بوده که دولت داشته بگویید حالش را نداریم.

دولت حدود ۵ سال بوده که تولید مسکن را کند کرده است

حاجی دلیگانی با بیان اینکه  ۵ سال است که دولت تولید مسکن را کند کرده، ادامه داد: گفتند مسکن اجتماعی می سازیم، آدرس دهند که یک واحد از آن را در کدام منطقه ساخته اند.

وی خطاب به دولت ادامه داد: آیا نمی توانید جلوی گران کردن خدمات و کالاهایی که شرکت های دولتی ارائه می دهند را بگیرید می توانید، بگویید که حالش را ندارید.

۲ سال و نیم است که متناسب سازی حقوق بازنشستگان کارگر اجرایی نمی شود

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس دهم خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: چرا حق معلولان بهزیستی و مددکاران کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت نمی شود آیا پرداخت ۵۲ هزار تومان به یک مددجو برای یک ماه کافی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان کارگر ۲ سال و نیم است که اجرایی نمی شود، تصریح کرد: دولت نمی خواهد بدهی حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی خود به تامین اجتماعی را پرداخت کند./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *