آخرین اخبار

تاثیر منفی ادامه سیاست ارزی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بر منابع ارزی کشور

🔺 حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاثیر منفی ادامه سیاست ارزی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بر منابع ارزی کشور، گفت: ادامه این سیاست به ضرر اقتصاد است و همان طور که مرکز پژوهش ها در گزارش خود آورده است […]

اشتراک گذاری
02 تیر 1398
کد مطلب : 38200

🔺 حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاثیر منفی ادامه سیاست ارزی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بر منابع ارزی کشور، گفت: ادامه این سیاست به ضرر اقتصاد است و همان طور که مرکز پژوهش ها در گزارش خود آورده است باعث کمبود منابع ارزی می شود.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه وبرخوار در مجلس دهم شورای اسلامی درمصاحبه باخبرگزاری خانه ملت تاکید کرد: با توزیع ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در سال گذشته به متقاضیان ارز، حدود ۲۱٫۳ میلیارد دلار ارز کشور برای واردات کالاهای غیر ضرور هزینه شد که به ضرر کشور تمام شد.
وی با اشاره به تامین کالاهای اساسی با ارز دولتی، گفت: در قانون قید نشده است که کالاهای اساسی با ارز دولتی یا نیمایی تامین شود، از سوی دیگر مصوبه به نحوی تنظیم شده است که دولت بتواند برای تامین ارز کالاهای اساسی به روش دیگری نیز عمل کند.
حاجی دلیگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در این باره که کاهش فروش نفت در تامین ارز کالاهای اساسی اثر گذار است، بیان داشت: دولت می تواند ارز این کالاها را از درآمد صاردات غیر نفتی تامین کند به شرطی که این ارز به کشور برگردانده شود.
حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاثیر منفی ادامه سیاست ارزی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بر منابع ارزی کشور، گفت: ادامه این سیاست به ضرر اقتصاد است و همان طور که مرکز پژوهش ها در گزارش خود آورده است باعث کمبود منابع ارزی می شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید براینکه دولت در تامین ارز کالاهای اساسی مشکلی ندارد، اظهار داشت: با این حال دولت گزارشی از عملکرد خود در زمینه تامین کالاهای اساسی ارائه نداده است و می طلبد که مجلس نظارت خود را افزایش دهد، از سوی دیگر تامین کالاهای اساسی از جمله موضوعاتی بوده که در جلسه سران سه قوه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *