آخرین اخبار

تمرکز بر مسائل اقتصادی باعث غفلت از مسائل فرهنگی شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مسائل اقتصادی مردم را آزار می‌دهد و جواب قانع کننده‌ای نمی‌شنوند و اینها خود را در عرصه فرهنگی نشان می‌دهد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به بی‌حجابی‌های اخیر، سد لفور و موضوعاتی از این قبیل که باعث فاصله بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی […]

اشتراک گذاری
27 خرداد 1398
کد مطلب : 38123
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مسائل اقتصادی مردم را آزار می‌دهد و جواب قانع کننده‌ای نمی‌شنوند و اینها خود را در عرصه فرهنگی نشان می‌دهد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به بی‌حجابی‌های اخیر، سد لفور و موضوعاتی از این قبیل که باعث فاصله بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی می‌شود، گفت: بخشی از این فاصله به دلیل کم کاری‌هایی است که در بخش فرهنگی شاهد آن هستیم؛ بخشی دیگر از این فاصله که به صورت ناهنجاری‌های فرهنگی خود را نشان می‌دهد، ریشه در مسائل اقتصادی جامعه دارد، به طوری‌که مسائل اقتصادی مردم را آزار می‌دهد، جواب قانع کننده‌ای نمی‌شنوند و اینها خود را در عرصه فرهنگی نشان می‌دهد.

تمرکز بر روی مسائل اقتصادی باعث غفلت از مسائل فرهنگی شده

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل اینکه مجموعه گفتمان مسئولان کشور بیشتر بر روی مسائل اقتصادی متمرکز شده، به همین دلیل غفلت در حوزه فرهنگی صورت گرفته است. تمام دستگاه‌ها به نوعی در این موضوع سهم دارند یعنی نمایندگان، دولتمردان و رسانه‌ها در این موضوع سهم دارند و این روند رو به تزایدی که اتفاق می‌افتد، می‌تواند جامعه را به ناکجا آباد سوق داده و باعث سقوط جامعه شود.

برخی مسئولان در زمینه فرهنگی کم کاری کردند

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه برخی از مسولان کم‌کاری‌هایی در این زمینه داشتند تصریح کرد: بی‌اعتمادی‌هایی که ایجاد شده از جمله کم‌کاری‌ها است چراکه بی‌اعتمادی یعنی کسی حاضر نیست حرف رئیس جمهور، نماینده مجلس، رئیس مجلس و یا وزیر را باور کند و این موضوع به نوعی منشاء بسیاری از مسائل است.

بی‌اعتمادی به مسئولان عواقبی چون مشکلات فرهنگی به دنبال دارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مادر تمام مشکلات در جامعه دروغ است، گفت: یکی از آثار دروغ بی‌اعتمادی است و بی‌اعتمادی به مسئولان عواقب ناگواری به دنبال دارد که یکی از همین عواقب، مشکلات فرهنگی است بنابراین باید دروغ‌ها را از بین ببریم، حرف راست بزنیم و شفاف‌سازی صورت گیرد.

مسئولان باید شفاف‌سازی کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: این موارد باید به تدریج صورت گیرد چراکه یک شبه اتفاق نمی‌افتد و مدت زیادی طول کشیده تا این بی‌اعتمادی صورت گرفته بنابراین بازگشت آن سخت‌تر است و زمان می‌برد؛ اما از زمانی که تمام مسئولان تصمیم به شفاف‌سازی کنند، از همان جا مشکلات قابل برطرف شدن است./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *