آخرین اخبار

دولت هنوز لایحه‌ای برای اصلاح ساختار بودجه به مجلس نفرستاده است

دولت هنوز لایحه‌ای برای اصلاح ساختار بودجه به مجلس نفرستاده است عضو کمسیون بودجه گفت: علیرغم آنکه مدت زمان در نظر گرفته شده برای اصلاح ساختار بودجه رو به اتمام است، اما دولت هنوز لایحه‌ای به مجلس نفرستاده است. حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس […]

اشتراک گذاری
18 خرداد 1398
کد مطلب : 37984

دولت هنوز لایحه‌ای برای اصلاح ساختار بودجه به مجلس نفرستاده است
عضو کمسیون بودجه گفت: علیرغم آنکه مدت زمان در نظر گرفته شده برای اصلاح ساختار بودجه رو به اتمام است، اما دولت هنوز لایحه‌ای به مجلس نفرستاده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اصلاح ساختار بودجه کشور، اظهار کرد: علیرغم آنکه مدت زمان در نظر گرفته شده برای اصلاح ساختار بودجه کشور رو به اتمام است، اما هنوز دولت لایحه خود را در این خصوص به مجلس ارسال نکرده است.

وی افزود: دولت باید در ابتدا این لایحه را به مجلس بیاورد، از آنجایی که ساختار بودجه مسئله مهمی برای اداره یک کشور است قرار بود که به فرمان رهبر معظم انقلاب این موضوع هر چه زودتر انجام شود.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: از جمله مواردی که باید در بودجه مورد اصلاح قرار بگیرد، می‌توان به نحوه مدیریت نقدینگی و عدم صادرات نفت خام اشاره کرد، چرا که کشور باید به سطحی برسد که در صورت عدم وجود تحریم‌ها نیز از صادرات نفت بی نیاز باشد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار گفت: توسعه پالایشگاه‌ها و چگونگی جهت دهی به ایجاد فرصت‌های اشتغال نیست باید در ساختار بودجه کشور مورد اصلاح قرار بگیرد.

وی ادامه داد: متأسفانه حدود ۸ هزار میلیارد تومان به صورت یارانه پنهان پرداخت می‌شود که باید هرچه سریعتر مورد اصلاح قرار بگیرد و این در حالیست که هنوز لایحه به مجلس نفرستاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *