آخرین اخبار

حاجی‌ در نطق پیش از دستور: آقای رئیس‌جمهور اگر در جنگ اقتصادی ضعیف و با تردید عمل کنید شکست در انتظار شماست

عضو کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه آرایش جنگی یعنی آنکه دیگر هیچ محصول کشاورزی آمریکایی به خاک ایران وارد نشود، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی باید از باقی ماندن در فضای انتخابات و دو قطبی کردن کشور برای بهره‌برداری سیاسی اجتناب کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نشست علنی امروز(یکشنبه […]

اشتراک گذاری
05 خرداد 1398
کد مطلب : 37833
عضو کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه آرایش جنگی یعنی آنکه دیگر هیچ محصول کشاورزی آمریکایی به خاک ایران وارد نشود، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی باید از باقی ماندن در فضای انتخابات و دو قطبی کردن کشور برای بهره‌برداری سیاسی اجتناب کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نشست علنی امروز(یکشنبه ۵ خردادماه) در نطق میان دستور خود با تسلیت شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) و تاکید بر راهپیمایی روز قدس به صورت پرشور، گفت: فتح خرمشهر یکی از نصرت‌های الهی بود، همچنان که شکست آمریکا درطبس نیز نصرت الهی بود، نتیجه آنکه دفاع مقدس هم نصرت الهی بود، حماسه ۹ دی هم نصرت الهی بود، شکست داعش هم نصرت دیگری از نصرت‌های الهی بود و دنیا بداند این فتح خرمشهرها و تکرار نصرت‌های الهی برای ملت ایران استمرار خواهد داشت؛ ملت ایران شکست‌ناپذیر است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در روزهای اخیر هم ما شاهد بودیم که رئیس جمهور احمق آمریکا ملت متمدن و با فرهنگ ایران را ملت تروریست و سپاه مقتدر ما را نیروی تروریستی اعلام کرد و اکنون دم از مذاکره می‌زند.

باید پرسید آمریکا چرا امروز دیگر سخن از گزینه نظامی به میان نمی‌آورد؟

وی افزود: آمریکایی که ۴۰ سال است از هیچ‌گونه تلاشی علیه معیشت و اقتصاد ملی و مردم ما مضایقه نکرده و راهبرد فشار حداکثری بر ملت ایران را اعمال می‌کند؛ اعلام کرد که به دنبال جنگ با ایران نیست؛ اما باید پرسید رژیمی که از ابتدای انقلاب هر روز با تحریم‌های گوناگون یک جنگ جدید علیه مردم ما را آغاز می‌کند چرا امروز دیگر سخن از گزینه نظامی به میان نمی‌آورد؟ اینکه ترامپ علیه مشاور امنیتی خود اعلام موضع می‌کند و رسانه‌های‌شان می‌گویند ما خواهان جنگ با ایران نیستیم، علت آن این ضربه شستی است که استکبار ۳ دهه پیش از ملت بزرگ ایران خورد، ثمره دلاوری رزمندگان، بسیجیان، سپاهیان، ارتشیان، نیروهای جهادی، مردمی، مادران و پدرانی است که با دست خود جوانان‌شان را برای دفاع از دین و انقلاب و میهن به جبهه های دفاع مقدس رهسپار کرده‌اند.

آمریکایی‌ها عاجز‌تر از آن هستند که به مرزهای ایران نزدیک شوند

حاجی دلیگانی اضافه کرد: آمریکایی‌ها عاجز‌تر از آن هستند که به مرزهای ایران نزدیک شوند، آن‌ها در عراق ۷ هزار میلیارد دلار خرج کردند اما امروز با هواپیمای چراغ خاموش شبانه و بدون استقبال رسمی به این کشور وارد می‌شوند و پس از چند ساعت مجبور به ترک این کشور هستند، آمریکا عمق دفاع راهبردی ایران را هم به خوبی می‌داند؛ دولت ما هم به خوبی می‌داند که در برجام به‌عنوان تجربه و تصمیم او در سیاست خارجی نتیجه اعتماد بی‌جا به آمریکا بوده است.

تحریم‌ها دست‌آورد مذاکره با دموکرات‌ها بود و تمدیدشان رفتار جمهوری خواهان

وی با بیان اینکه رییس‌جمهور حزب دموکرات آمریکا در روزهای اجرای برجام قانون ویزا را علیه ایران تصویب کرد و رئیس‌جمهور حزب جمهوری‌خواه آن را اجرا و ادامه داد، گفت: تحریم‌ها دست‌آورد مذاکره با دموکرات‌ها بود و تمدیدشان رفتار جمهوری خواهان؛ تکلیف ایرانی غیرتمند و با شعور با این دو سر باطل و موهوم روشن است.

آرایش جنگی یعنی آنکه دیگر هیچ محصول کشاورزی آمریکایی به خاک ایران وارد نشود

عضو فراکسیون ولایی مجلس بیان کرد: جناب آقای رئیس‌جمهور نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که خود را کاملاً در یک شرایط جنگ اقتصادی می‌بینیم رهبری انقلاب(مدظله) فرمودند؛ “باید آرایش جنگی گرفت یعنی آفند و پدافند ما علیه آمریکا باید فعال‌تر شود” آرایش جنگی یعنی آنکه دیگر هیچ محصول کشاورزی آمریکایی این دشمن قسم خورده ایران به خاک ایران وارد نشود و این به معنی عدم تعامل با دنیا نیست بلکه صحبت در انتخاب طرف تجاری است.

ملت ایران حق دفاع از خود در جنگ نابرابر اقتصادی را محفوظ می‌داند

وی با بیان اینکه ملت ایران به هرگونه تحریم پاسخی سخت خواهد داد و دست چدنی آمریکایی‌ها را حتی اگر با دستکش مذاکره و مخملی پوشانده شده باشد را به دردناک ترین شیوه ممکن خواهد شکست، اظهار کرد: ملت ایران حق دفاع از خود در جنگ نابرابر اقتصادی را محفوظ می‌داند، ایران مقاوم و صبور در برابر رژیمی که هدفش تغییر سیستم و نظام اسلامی است پاسخی جزء آرایش جنگی به هر نوعی که مصلحت بدانند نخواهد داد.

آقای روحانی باید در این جنگ اقتصادی وزیر و مدیر بی‌حال و بی‌انگیزه را برکنار کنید

این نماینده مجلس اضافه کرد: جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم! اگر معتقدید که در خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی هستید طبیعتاً باید مقتضیات جنگ اقتصادی را بپذیرید؛ در جنگ دل بستن و امید داشتن به دشمنی که بارها عهدشکنی کرده است خطاست، مبادا اروپایی‌ها با وعده اینستکس و امروز و فردا کردن فرصت را از شما گیرند و آمریکایی‌ها آهنگ غفلت را در قالب دادن شماره تلفن یا سخنان به ظاهر ملایم و چراغ سبز مذاکره و تعدیل شرایط با تغییر دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان خواب تان را کوک کرده باشند و باید بپذیرید در این جنگ اقتصادی با اقتدار و شجاعت عمل کنید و وزیر و مدیر بی‌حال و بی‌انگیزه را برکنار کنید.

آقای رئیس‌جمهور اگر ضعیف و با تردید و لرزان عمل کنید شکست در انتظار شماست!

حاجی دلیگانی مطرح کرد: آقای رئیس‌جمهور! این جنگ اقتصادی هم به نفع شما تمام می‌شود و اگر ضعیف و با تردید و لرزان عمل کنید آقای رئیس‌جمهور شکست در انتظار شماست! و به یاد بیاورید در جنگ جمل وقتی حضرت علی بن ابیطالب علیه‌السلام پرچم را به دست فرزندش داد به او سفارش کرد: “اگر کوه‌ها از جای خود کنده شوند تو ثابت و استوار باش و هیبت دشمن را از فکرت دور کن و بدان که پیروزی از سمت خداوند سبحان است.

وی ادامه داد: حضرت علی بن ابیطالب علیه‌السلام در جای دیگر فرمودند: کسی که از دشمن غفلت کند، حیله‌ها و کیدهای دشمن او را بیدار خواهد کرد به خداوند سوگند من همچون کفتار نیستم که با ضربات آرام و ملایم در برابر لانه‌اش به خواب رود تا صیاد به او رسد و دشمنانی که در کمین اوست غافلگیرش کند.

در شرایط جنگی باید از باقی ماندن در فضای انتخابات و دو قطبی کردن کشور برای بهره‌برداری سیاسی اجتناب کرد

حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه در شرایط جنگی باید از باقی ماندن در فضای انتخابات و دو قطبی کردن کشور برای بهره‌برداری سیاسی اجتناب کرد، گفت: بدانید سپردن کارها به دست افراد نالایق، تنبل، رفاه‌زده، دامادپرست، فرزندپرست و اقوام و آشناپرست به ضرر کشور است و از دست دادن فرصت‌ها در اثر تردید و عدم شهامت از آفات فرماندهی زمان است یک بار دیگر به شما اتمام حجت می‌کنم که به صورت واقعی و با حرف نباشد بلکه عملاً به کمک مردم بیایید در کنار مردم قرار گیرید امکانات خوب کشور را درست و برای همه مردم و عادلانه اختصاص دهید که اگر چنین کردید نصرت‌الهی بار دیگر نصیب ملت ایران خواهد شد.

در جنگ اقتصادی با مفسدان اقتصادی، رانت‌خواران و ویژه‌خواران ستون پنجم برخورد کرد

عضو فراکسیون ولایی مجلس تاکید کرد: باید یقین داشته باشید در جنگ اقتصادی با مفسدان اقتصادی، محتکران، رانت‌خواران و ویژه‌خواران ستون پنجم و خائنین برخورد کرد و نباید آن‌ها را به کار گمارد و زمام امور مردم را به آن‌ها داد.

حضرت آیت‌الله رئیسی فرصت‌ها چون ابر در حال گذرند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: حضرت آیت‌الله رئیسی ریاست شما را بر منصب عدلیه کشور تبریک می‌گوییم و توفیق جنابعالی را به واسطه شهید عدالت از دادار دادگر خواهانم اما بدانید هرچند حضور شما برای ملت ایران و ایرانی امید بخش بوده است و نور امید را در دل ملت ایران و به ویژه جوانان انقلابی روشن کرد اما فرصت‌ها چون ابر در حال گذرند./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *