آخرین اخبار

❇️❇️ عضوکمیسیون برنامه وبودجه مجلس بابیان اینکه دردادن اقلام کوپنی مساوات درکل کشور برقرار خواهدشد

❇️❇️ عضوکمیسیون برنامه وبودجه مجلس بابیان اینکه دردادن اقلام کوپنی مساوات درکل کشور برقرار خواهدشد، تصریح کرد: آنچه در مجلس درجریان تصویب قانون بودجه سال۹۸ مطرح شد، برای تمام مردمی که در ایران زندگی می کنند این اقلام باید توزیع شود. ✳️ برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع بروز فساد در […]

اشتراک گذاری
04 خرداد 1398
کد مطلب : 37820

❇️❇️ عضوکمیسیون برنامه وبودجه مجلس بابیان اینکه دردادن اقلام کوپنی مساوات درکل کشور برقرار خواهدشد، تصریح کرد: آنچه در مجلس درجریان تصویب قانون بودجه سال۹۸ مطرح شد، برای تمام مردمی که در ایران زندگی می کنند این اقلام باید توزیع شود.
✳️ برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع بروز فساد در شرایط کوپنی شدن کالاهای اساسی و با حضور حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و دکتر مرتضی افقه کارشناس اقتصادی و عضو هیئت علمی دانشگاه روی آنتن رفت.
✅ حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به چرایی کوپنی شدن کالاهای اساسی گفت: در سال ۹۷، ۱۴ میلیارد دلار از بیت المال پول گذاشته ایم تا به خرید ارزان تر کالاهای اساسی توسط مردم کمک شود اما به این هدف با روش اینکه این پول را در اختیار واردکنندگان یا تهیه کنندگان در داخل قرار دادیم، نرسیدیم و اصلا به دست مردم نرسید.
وی افزود: برای سال ۹۸ نیز، همین مقدار ارز و پول در بودجه پیش بینی شده، اعتقاد ما این بود که کل این پول مستقیما به حساب سرپرست خانوارهای ایرانی قرار بگیرد که خودشان با این پول بروند و با آن خرید انجام بدهند و این بهترین است ولی رای نیاورد.
✅ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: راهکار دوم این است که این اقلام را در سراسر کشور با کوپن الکتریکی در اختیار همه افرادی که دوست دارند این کالاها را خریداری کنند، قرار دهیم. معتقدیم اکنون کمبود کالا نداریم بلکه یارانه ای داریم که می خواهیم این یارانه را درست به همه اقشار مردم توضیح کنیم. به نظر من این روش روش درستی است. وی با ذکر اینکه هرگونه اقدامی که انسان می خواهد انجام بدهد عوارضی دارد مثل دارویی که انسان مصرف می کند و عوارضی دارد، در عین حال بیان کرد: منتها باید به دنبال راهکاری برویم که کمترین آسیب را دارد و به نظر می رسد الان برای اینکه این کالاها به کمک مردم بیاید، راهی جز این در حال حاضر نیست یا اینکه برگردیم و پول را مستقیم در اختیار خود مردم قرار دهیم.
✅ حاجی دلیگانی با بیان اینکه در دادن اقلام کوپنی مساوات در کل کشور برقرار خواهد شد، تصریح کرد: آنچه در مجلس تاکنون مطرح بوده و هست و در جریان تصویب قانون بودجه سال ۹۸ مطرح شد، مساوات برای همه مردم ایران اسلامی است. برای تمام مردمی که در ایران زندگی می کنند این اقلام باید توزیع بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *