آخرین اخبار

طرح سوال از محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

🔵🔵 حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از طرح سوال از محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: سوال مذکور تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده و لازم است تا […]

اشتراک گذاری
29 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 37728

🔵🔵 حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از طرح سوال از محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: سوال مذکور تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده و لازم است تا هیئت رئیسه این طرح را برای بررسی به کمیسیون مربوطه ارجاع دهد.
🔴🔴 وی با بیان اینکه وضعیت معیشتی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی مناسب نیست و لازم است و تناسبی با تورم ندارد، افزود: چرا سازمان تامین اجتماعی بر اساس بند (ب) ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه کل کشور مصوب سال ۹۵ قانون متناسب‌سازی (همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی) عمل نمی‌کند.
🔷🔹 به گزارش تسنیم متن سوال نماینده شاهین‌شهرومیمه وبرخوار از شریعتمداری به شرح ذیل است:
جناب آقای محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
همان گونه که مکرر به جنابعالی به عنوان عالیترین مقام وزارتخانه که متولی امور بازنشستگان و مستمری‌بگیران کشور هستید تذکر داده شده است وضعیت رفاهی و حقوق و مزایای اکثریت بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی جوابگوی این جمعیت زحمتکش نیست و هیچ تناسبی با تورم ندارد. چرا نسبت به بهبود وضعیت بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی اقدام موثری نمی‌نمایید؟ چرا سازمان تامین اجتماعی در انجام وظایف قانونی خود نسبت به افزایش عادلانه و متناسب حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران اقدامی نمی‌کند؟ چرا پیگیری جدی برای وصول ۵۰ هزار میلیارد تومان مصوب قانونی بودجه سال ۹۷ بخشی از مطالبات سازمان از دولت صورت نگرفت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *