آخرین اخبار

حسینعلی حاجی در صحن علنی مجلس : 🔺 از برگزاری جلسه مشترک مجلس با قوه قضائیه تشکر می کنم

حسینعلی حاجی دقایقی پیش در صحن علنی مجلس : 🔺 از برگزاری جلسه مشترک مجلس با قوه قضائیه تشکر می کنم 🔺امیدوارم این جلسات مستمر و سخنانی که گفته شد جامه عمل به خود بگیرد 🔺مشکل بکارگیری ۷۵۰۰ نفر کادر اداری آزمون داده دستگاه قضایی ان شاءالله بزودی حل شود 🔺گزارشات کمیسیون ها به موقع […]

اشتراک گذاری
23 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 37629

حسینعلی حاجی دقایقی پیش در صحن علنی مجلس :
🔺 از برگزاری جلسه مشترک مجلس با قوه قضائیه تشکر می کنم
🔺امیدوارم این جلسات مستمر و سخنانی که گفته شد جامه عمل به خود بگیرد
🔺مشکل بکارگیری ۷۵۰۰ نفر کادر اداری آزمون داده دستگاه قضایی ان شاءالله بزودی حل شود
🔺گزارشات کمیسیون ها به موقع به دست نمایندگان نمی رسد
🔺دیروز به درستی هم جنابعالی و هم جناب آقای رئیسی از شفافیت سخن گفتید، چرا ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه کشور درخصوص سامانه دسترسی به حقوق مقامات و مدیران اجرایی نمی شود؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۳ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسائل بسیار خوبی در نشست مشترک روز گذشته قوه مقننه و قوه قضائیه مطرح شد، گفت: امیدوارم این نوع جلسات استمرار یابد و مسائلی که در این جلسات عنوان شد به عمل منجر شود و مشکل ۷ هزار و ۲۰۰ نفر از افرادی که برای کادر اداری قوه قضائیه آزمون داده اند رفع شود.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در تذکری به استناد ماده ۱۴۱ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: گزارش هایی که توسط کمیسیون ها ارائه می شود به موقع در اختیار نمایندگان قرار نمی گیرد تا بتوانند پیشنهادات خود را مطرح کنند لذا باید ترتیبی اتخاذ شود که در همان زمانی که تاریخ چاپ گزارش است در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

وی ادامه داد: گزارش کمیسیون عمران درباره حادثه سقوط هواپیمای مسافربری یاسوج در ۱۱ شهریور ۹۷ آماده شده و در اختیار معاونت نظارت مجلس قرار گرفته اما هنوز منتشر نشده است لذا باید پیگیری شود که چرا این گزارش منتشر نمی شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس مجلس تصریح کرد: روز گذشته جنابعالی و رئیس قوه قضائیه از بحث شفافیت دفاع کردید لذا باید براین اساس اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه که موضوع ثبت حقوق مقامات و مدیران در یک سامانه است در دستورکار قرار گیرد و شرایط دسترسی مردم به این سامانه فراهم شود چرا که در حال حاضر مردم به این سامانه دسترسی ندارند.

پیگیری گزارش سقوط هواپیمای مسافربری یاسوج ضرورت دارد

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده درباره گزارش سقوط هواپیمای مسافربری یاسوج، گفت: پیگیری می کنیم تا مشخص شود مشکل عدم ارائه گزارش کمیسیون عمران درباره سقوط این هواپیما در چه بخشی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به دیگر تذکر حاجی دلیگانی درباره در دسترس قرار گرفتن سامانه حقوق مقامات و مدیران برای مردم، تصریح کرد: آقای علیرضا رحیمی از سوی هیات رئیسه مجلس ماموریت می یابد تا پیگیری کند که این سامانه در دسترس عموم مردم قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *