آخرین اخبار

رأی اعتماد را از وزرای صنعت و اقتصاد پس می‌گیریم

رأی اعتماد را از وزرای صنعت و اقتصاد پس می‌گیریم عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با وجود انتظاراتی که مجلس از وزیر صنعت داشته اما مدیریت ایشان پاسخگوی نیازهای امروز جامعه و اداره این وزارتخانه‌ی چند مسئولیتی نیست. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: اولین مورد برای استیضاح، وزیر صنعت، […]

اشتراک گذاری
22 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 37614

رأی اعتماد را از وزرای صنعت و اقتصاد پس می‌گیریم
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با وجود انتظاراتی که مجلس از وزیر صنعت داشته اما مدیریت ایشان پاسخگوی نیازهای امروز جامعه و اداره این وزارتخانه‌ی چند مسئولیتی نیست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: اولین مورد برای استیضاح، وزیر صنعت، معدن و تجارت است.

وی افزود: با وجود انتظاراتی که مجلس از وزیر صنعت داشته اما بررسی ها نشان از این دارد که مدیریت ایشان پاسخگوی نیازهای امروز جامعه و اداره این وزارتخانه ی چند مسئولیتی نیست لذا به نظر می رسد باید در این موضوع اقدامی صورت گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در حال حاضر وضعیت ثبت نام، قیمت گذاری و نحوه توزیع خودرو و به طور کلی عدم تنظیم بازار و اقدام جدی در این حوزه نشانه این سوء مدیریت است. جالب اینکه بیشتر نوسانات مربوط به اقلامی است که در داخل کشورمان به اندازه کافی تولید می شوند اما مدیریتی بر نحوه توزیع آن در کشور نیست.

این نماینده مجلس با بیان اینکه استیضاح وزیر اقتصاد نیز در دستور کار است، گفت: از وزیر اقتصاد انتظار می رفت به عنوان یک مسئول به صحنه آمده و مسائل را به درستی بررسی و مدیریت کند اما شاهدیم که کمتر در انظار عمومی حضور پیدا می کند و حتی در جلسه ای که هفته گذشته برای بررسی مسائل مربوط به بخشی از اقتصاد در صحن علنی مجلس و به صورت غیرعلنی برگزار شد حضور نداشت و معمولا خود را از پاسخگویی کنار می کشد که این جای ابهام دارد.

وی خاطرنشان کرد: البته در گذشته نیز نمایندگان انتقاداتی بر عدم هماهنگی تیم اقتصادی دولت و حتی در مواردی قرار گرفتن در مقابل یکدیگر داشتند.

حاجی دلیگانی با انتقاد از اینکه نبود وحدت نظر و سیاست گذاری کلان و برنامه هماهنگ در عرصه اقتصادی بیان داشت: مسئولیت با آقایان است و باید پاسخگو باشند. سوال و تذکرات به اندازه کافی صورت گرفته اما به دلیل اینکه نتیجه ای حاصل نشده باید رای اعتماد مجلس به این آقایان پس گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تصریح بر اینکه شأن مجلس اجرایی نیست افزود: مجلس یک قدرت قانونگذاری و نظارتی دارد و در این مورد از باب نظارتی وارد می شود البته کمیسیون ها نیز در مسائلی ورود می کنند.

وی گفت: با تذکری که در هفته گذشته داده شد قرار شد کمیسیون بودجه در بحث نحوه توزیع ۱۴ میلیارد دلار به عنوان ارز ترجیحی تعیین شده برای کالاهای اساسی در بودجه، ورود کند.

حاجی دلیگانی بیان کرد: و باید فردی در وزارتخانه منصوب شود که توانایی انجام کار را داشته باشد که متأسفانه رحمانی این توانمندی را ندارد و یا توانایی خود را از دست داده است.

وی با اشاره به مثالی از وضعیت نابسامان اقتصادی در کشور گفت: در حال حاضر خرما بیشتر از نیاز در کشور ما تولید می شود اما مدیریتی وجد ندارد. مسئولان به راحتی می توانند اجازه صادرات بیشتر از اندازه را صادر نکنند اما همت و اراده ای وجود ندارند و لذا باید توضیحی ارائه کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از عدم تصمیم گیری به موقع در وزارتخانه ها انتقاد کرد و افزود: عموما وقتی یک مسئله از حد خود می گذرد و بازار به هم می خورد تازه وزارت خانه ها تصمیم می گیرند. دولت اصلاح ساختار نمی کند و وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد و ما هم باید از ابزار استیضاح استفاده کنیم./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *