آخرین اخبار

⭕️⭕️ خود ستاد تنظیم بازار، الان تنظیم نیست؛

⭕️⭕️ خود ستاد تنظیم بازار، الان تنظیم نیست؛ ♨️ حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با تابناک در این باره اظهار داشت: متأسفانه وضعیت بازار‌ها خیلی خوب نیست و مردم از وضعیت کنونی بسیار در تنگنا هستند و تا کنون هم وزارت صنعت و معدن نتوانسته موفقیتی داشته باشد و کار وزیر به هیچ عنوان قابل […]

اشتراک گذاری
09 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 37398

⭕️⭕️ خود ستاد تنظیم بازار، الان تنظیم نیست؛
♨️ حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با تابناک در این باره اظهار داشت: متأسفانه وضعیت بازار‌ها خیلی خوب نیست و مردم از وضعیت کنونی بسیار در تنگنا هستند و تا کنون هم وزارت صنعت و معدن نتوانسته موفقیتی داشته باشد و کار وزیر به هیچ عنوان قابل قبول مجلس نیست. وی نه بازار خودرو را توانسته سر و سامان بدهد و نه ستاد تنظیم را تنظیم کند، حال آنکه خود ستاد تنظیم بازار، الان تنظیم نیست؛ بنابراین، ما هر روز شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار هستیم و می‌بینیم که قیمت ها بی رویه افزایش پیدا می‌کند و این افزایش‌ها در بازار‌های دیگر هم تأثیر می‌گذارد و متأسفانه بازار را به هم می‌ریزد.
🔵 وی گفت: بسیاری از کالا‌های ما وارداتی است و نیاز به ارز دارد و با توجه به اینکه بی ثباتی زیادی در بازار ارز وجود دارد، همین باعث شده تا بازار‌های دیگر نیز به هم بریزد؛ اما مشکل کنونی این است که بسیاری از کالا‌های داخلی ما مثل خرما، پیاز یا سیب زمینی هم افزایش بی رویه دارند. این نشان می‌دهد که کسی نیست این‌ها را تنظیم کند.
کسی نمی‌داند چه چیزی باید وارد، چه چیزی صادر و چه مقدار باید وارد و چه مقدار صادر شود. خلاصه آنکه بازار رها شده و در آن افراط و تفریط می‌شود.
🔷 این عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: به نظر من، نمره رضا رحمانی در وزارت صنعت، از ۲۰، عدد ۷ هم نیست. بازار خودرو را نگاه کنید؛ از یک طرف قیمت خودرو چندین برابر شده و از سوی دیگر، رانت‌هایی در خرید قطعات انجام می‌شود و کسانی که میلیارد‌ها تومان برای ساخت قطعات سرمایه گذاری کرده اند، از میدان به در می‌شوند. از طرف دیگر، قیمت قطعات متناسب با قیمت خودرو‌ها نیست. خودرو با قیمت نجومی به مردم فروخته می‌شود، ولی خودروسازی‌ها قطعات را با نازل‌ترین قیمت خریداری می‌کنند و همین باعث شده تا همین قطعه سازان نیم بند هم ورشکست شوند. هم اکنون بسیاری از قطعه سازان مجبور به کاهش نیروی کار شده و کارگران خود را اخراج کرده اند.وی در پایان افزود: از سوی دیگر یکباره خبر می‌رسد، ۱۲۰ تن سنگ پا وارد کشور شده که البته من در این باره از وزیر سؤال کرده ام و باید در مجلس پاسخگو باشد. کمیسیون صنعت هم باید در این مقوله بهتر عمل کند و ملاحظه همکار بودن و این مسائل را کنار بگذارد و به مسائل با دقت ورود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *