آخرین اخبار

حاجی در تذکر شفاهی:علت تأخیر ارائه گزارش سقوط هواپیمای یاسوج چیست؟

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس پیگیر گزارش سقوط هواپیمایی یاسوج از هیأت رئیسه شد. به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی نوبت عصر امروز ( سه‌شنبه، ۳ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به بند ۷ ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: مسئولیت و نظارت بر رعایت […]

اشتراک گذاری
03 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 37347
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس پیگیر گزارش سقوط هواپیمایی یاسوج از هیأت رئیسه شد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی نوبت عصر امروز ( سه‌شنبه، ۳ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به بند ۷ ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: مسئولیت و نظارت بر رعایت مهلت‌های قانونی بر عهده هیأت رئیسه مجلس است، باید یادآور شد که ۲۲ بهمن سال ۹۶ هواپیمایی در یاسوج سقوط کرد، چند روز بعد موضوع در صحن علنی مطرح شد و کمیسیون عمران مأمور رسیدگی به موضوع سقوط شد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ۸ ماه پیش یعنی ۱۱ شهریور ماه سال ۹۷ گزارش کمیسیون به معاونت نظارت مجلس داده شد اما از آن روز خبری از گزارش حادثه در صحن علنی نیست و حتی مطلع شده‌ایم گزارش منتشر نشده است.

وی با بیان اینکه یک بار دیگر نیز تذکر داده است، گفت: در خصوص حادثه هواپیمای ۷۰۷ ارتش نیز به کمیسیون عمران دستور بررسی داده شد که هنوز این موضوع نیز به اطلاع صحن نرسیده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی به این موضوعات رسیدگی نشود ممکن است اتفاقات دیگری رخ دهد، این حق نماینده است که از حوادث پیش آمده مطلع شود بنابراین از هیأت رئیسه می‌خواهم موضوع را پیگیری کند و متخلف را شناسایی و با او برخورد کند.

علی مطهری  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر بیان کرد: در هیأت رئیسه موضوع را بررسی می‌کنیم تا علت تأخیر گزارش کمیسیون عمران از حادثه سقوط هواپیمای یاسوج مشخص شود./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *