آخرین اخبار

حاجی‌در نشست خبری با اصحاب رسانه :گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید در سطح جامعه به‌خوبی تبیین شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید در سطح جامعه به‌خوبی تبیین شود، اظهار داشت: 🔺اجرایی شدن محورهای آن نیز بسیار مهم بوده به‌ویژه اینکه ۷ محور آن بزرگ و مهم و برای جامعه یک ضرورت است. 🔺آب […]

اشتراک گذاری
24 فروردین 1398
کد مطلب : 37197

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید در سطح جامعه به‌خوبی تبیین شود، اظهار داشت:
🔺اجرایی شدن محورهای آن نیز بسیار مهم بوده به‌ویژه اینکه ۷ محور آن بزرگ و مهم و برای جامعه یک ضرورت است.
🔺آب شرب یک سال اصفهان در یک شبانه‌روز به دریای شور وارد می‌شود

🔺 احتمال استیضاح وزیر نیرو و اقتصاد وجود دارد، حتی طرح شکایت از وزرای قبلی نیرو را نیز مطرح کرده‌ایم.
🔺آمریکایی‌ها از قراردادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی هدف سیاسی و انتخاباتی داشتند
🔺دولت هنوز برای سیلاب کشور متمم بودجه نیاورده و اعلام نیاز نکرده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید در سطح جامعه به‌خوبی تبیین شود، اظهار داشت: اجرایی شدن محورهای آن نیز بسیار مهم بوده به‌ویژه اینکه ۷ محور آن بزرگ و مهم و برای جامعه یک ضرورت است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به‌عنوان رونق تولید افزود: اقتصاد قوی می‌تواند نقطه قوت و عامل نفوذناپذیری کشور باشد و به‌عکس نیز اقتصاد ضعیف می‌تواند شرایط را برای نفوذ دشمن مهیا کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه مقام معظم رهبری در این بیانیه ۲ چالش بیرونی و درونی را مطرح کردند، تصریح کرد: ایشان کلید اصلاح و راهکار برطرف شدن چالش بیرونی مربوط به اقتصاد را در داخل کشور می‌دانند نه خارج، ۲ اقدام در این راستا باید صورت گیرد، دولتی بودن بخش‌هایی از اقتصاد اشکالی است که باید برطرف شود و وابستگی اقتصاد به نفت نیز کاهش یابد.

وی با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری در پایان این بیانیه به نکته بسیار مهمی اشاره کردند، خاطرنشان کرد: این‌که مشکلات اقتصادی را صرفاً ناشی از تحریم و علت تحریم را مقاومت در مقابل استکبار و تسلیم نشدن در مقابل دشمن بدانیم و برخی افراد به این جمع‌بندی برسند که راه‌حل آن زانو زدن مقابل دشمن و بوسه زدن بر پنجه گرگ است یک خطای استراتژیک و نابخشودنی است از طرفی هم کانون این توطئه‌ها منشأ خارجی دارد.

آمریکایی‌ها از قراردادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی هدف سیاسی و انتخاباتی داشتند

حاجی‌دلیگانی پیرامون قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گرو‌ه‌های تروریستی از سوی آمریکا بیان کرد: این‌که آمریکایی‌ها در این زمان این کار را انجام دادند جهت‌گیری و گزینه نظامی روی میز ندارند و همه می‌دانند از نظر نظامی هیچ چیزی کشور را تهدید نمی‌کند البته جمهوری اسلامی تمام احتمالات را پیش‌بینی کرده است و آمادگی کامل دارد اما به‌نظر می‌رسد این حرکت آمریکایی‌ها بیشتر هدف سیاسی و انتخاباتی دارد و یکی دیگر از اهدافشان در این راستا اقتصادی است.

وی با اشاره به پوشیدن لباس سپاه پاسداران توسط نمایندگان مجلس گفت: با توجه به تجربه‌ای که از جنگ داشتیم چنین برنامه‌ای را در دستور کار داشتم و به رؤسای فراکسیون‌های مجلس نیز پیشنهاد کردم که همگی استقبال بسیار خوبی کردند و تمام نمایندگان لباس سپاه پاسداران را پوشیدند، اگر آمریکایی‌ها می‌دانستند این کارشان سبب وحدت بیشتر در کشورمان می‌شود شاید این کار را نمی‌کردند، آثار این کار را در آینده نیز خواهید دید، اشتباه دیگر آمریکایی‌ها این بود که در حال حاضر که سپاه به کمک سیل‌زدگان شتافته است این حرکت را کردند و این کار احمقانه‌شان سبب محبوبیت بیش از پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد شد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با اشاره به اینکه هر جا که مسئولان خواستند و ایستادند آن کار به سرانجام رسیده است، افزود: نمونه این کار بانک مرکزی است، در ۵ ماه گذشته اگر مدیریت خوب بانک مرکزی نبود مشکلات اکنون بیشتر از گذشته بود.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات کنونی کشور علاوه بر اقتصاد موضوع سیلاب است، خوشبختانه در حال حاضر سیل مددرسانی در کشور قابل محسوس است و فرصت خوبی برای انسجام مردم است اما از یک طرف ضعف مدیریت در بخش آب مشهود است و چرا پیش‌بینی‌های لازم را نکرده‌اند؟ یک طرف با سیل و یک طرف با خشکسالی مواجه هستیم.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه تا کنون در کوهرنگ بیش از ۲ هزار میلی‌متر بارندگی شده و نسبت به سال گذشته ۵ برابر شده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه این سیلاب خسارت‌های زیادی به لرستان و خوزستان وارد کرده است، حجم ۱۴میلیارد مترمکعبی سدهای خوزستان چند بار تخلیه و مجدداً پر شده است اما سد زاینده‌رود تنها ۴۰۲ میلیون مترمکعب آبگیری شده است، چرا این آب به داخل زاینده‌رود نیامده است؟
آب شرب یک‌ساله اصفهان در یک شبانه‌روز به دریای شور وارد می‌شود

وی بیان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۳ هزار و ۱۰۰ مترمکعب آب شیرین در هر ثانیه از کشور وارد دریای شور می‌شود به‌عبارتی در یک شبانه‌روز بالغ بر ۲۶۷ میلیون مترمکعب، این در حالی است که میزان آبی که قرار بود از پروژه بهشت‌آباد وارد اصفهان شود سالیانه ۲۶۰ میلیون مترمکعب بود، آب شیرین یک‌ساله اصفهان در یک شبانه‌روز وارد دریای شور می‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با ابراز اینکه این امر مشکل مدیریتی وزارت نیرو است، گفت: وزیران نیرو نمی‌خواهند یک مسئله را ریشه‌ای حل کنند باید در این راستا یک گفتمان به‌درستی بیان شود، مردم اصفهان و خوزستان و چهارمحال و بختیاری با یکدیگر هیچ مشکلی ندارند اما وقتی

مدیریت مشکل داشته باشد این امر برای برخی افراد توهم ایجاد می‌کند و رفتارهای خاصی از خود نشان می‌دهند، هیچ خوزستانی راضی نیست استان اصفهان تشنه بماند و هیچ اصفهانی هم راضی نیست خانه‌های خوزستانی‌ها و لرستانی‌ها تخریب شود، وزارت نیرو در هر دوره باید پاسخگو باشد.

وی افزود: قرار بود دولتی‌ها در مجلس حاضر شوند و مطالب استان‌های سیل‌زده را بشنوند که نیامدند اما مجلس نیز کوتاهی کرد و باید این جلسه را زودتر برگزار می‌کرد، متأسفانه برخی مدیران بقای خودشان را در این گونه اختلاف‌ها می‌بینند، به هر حال به مردم اصفهان و چهارمحال و بختیاری ظلم می‌شود.

حاجی‌دلیگانی با تأکید به اینکه “باید از این فرصت استفاده و این موضوع را پیگیری کنیم”، تصریح کرد: رسانه‌ها هم باید در جهت شفاف‌سازی و شکسته شدن فضای کاذب گام بردارند.

وی درباره زمان کنکور خاطرنشان کرد: باید یک زمان دیگری برای کنکور و دیگر آزمون‌های سراسری تعیین شود، مردمی که در نقاط سیل‌زده گرفتار هستند آرامش لازم برای درس خواندن را ندارند.

مسئولان به آب با دید ملی نگاه کنند نه استانی و شهرستانی

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با اظهار اینکه وزرای نیرو باید مورد سؤال قرار بگیرند که چرا کوتاهی کرده‌اند که چنین وضعیتی پیش بیاید، اضافه کرد: متأسفانه برخی نمایندگان در گذشته و شاید هم اکنون بخشی‌نگری داشته و دارند، در طرح بهشت‌آباد که مطالعات آن در سال ۸۱ کلید خورد برخی از نمایندگان استان دیگر سبب متوقف شدن آن شدند و این نمایندگان در این امر بی‌گناه نیستند و این اشکال نیز به خود مجلس برمی‌گردد، تا قبل از این داستان در فضای مجلس و دولت یک نوع اصفهان‌ستیزی وجود داشت و به یک برند برای برخی افراد تبدیل شده بود، امیدوار هستیم این موضوع سبب شود که افراد بدانند با مسائلی همچون آب باید با دید ملی نگاه کنند نه استانی و بخشی.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه “موافق یا مخالف فیلترینگ هستید؟”، گفت: یک عده معتقدند به هیچ وجه نباید در فضای مجازی حضور داشت و از شبکه‌های داخلی باید استفاده کرد و برخی نیز معتقدند باید در آن بمانیم و اگر نباشیم ضرر آن بیشتر است، این کار باید توسط شورای عالی کشور حل شود و موافق و مخالف بودن بنده چیزی را حل نمی‌کند.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به پروژه کنارگذر شرق اصفهان افزود: آن بخشی که مربوط به حوزه ما می‌شود بیش از ۹۸ درصد آن انجام شده و آماده افتتاح است ولی بخش دیگر کامل نشده است.

وی تصریح کرد: به تمام واحدهای تولیدی ۲ شهرستان‌مان و شوراهای شهر و روستا نامه نوشتیم که موانع تولیدشان را در ۳ سطح ملی، استانی و شهرستانی ارائه دهند تا پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

دولت هنوز برای سیلاب کشور متمم بودجه نیاورده و اعلام نیاز نکرده است

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه مجلس با توجه به سیلاب اخیر برنامه‌هایی در دستور کار خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: انتظار داشتیم دولت پیشنهاد متمم بودجه بیاورد که متأسفانه نیاورده است و هیچ اعلام نیازی نکرده است.

احتمال استیضاح وزیر نیرو و اقتصاد وجود دارد/ طرح شکایت از وزرای قبلی نیرو

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه “با توجه به شرایط فعلی کشور آیا نمایندگان مجلس استیضاح وزرای نیرو، کشور و اقتصاد را در دستور کار خود قرار داده‌اند؟” گفت: در حقیقت بین نمایندگان موضوع استیضاح وزیر نیرو مطرح است و حتی طرح شکایت از وزرای قبلی نیرو را نیز مطرح کرده‌ایم، برای وزیر کشور چنین چیزی مطرح نشده است، برای وزیر اقتصاد نیز امکان استیضاح وجود دارد، وزیر اقتصاد انتظارات را برآورده نکرده است و از لاک خودش نیز بیرون نمی‌آید و تحرک لازم را نمی‌بینیم.

حاجی‌دلیگانی گفت: در دولت تقسیم‌بندی‌هایی که وجود دارد رئیس دفتر رئیس جمهور را مسئول دیپلماسی کشور می‌دانند نه وزیر امور خارجه، نوبخت را به‌جای وزیر اقتصاد مسئول اقتصاد کشور می‌دانند و این جریان سبب کاهش انگیزه مسئولان و ناهماهنگی می‌شود و وزرا خیلی محدود هستند و هیچ معاونی را بدون اجازه رئیس دفتر رئیس جمهور تغییر نمی‌دهند، این‌که معاون اول رئیس جمهور می‌گوید “نمی‌توانم رئیس دفتر خودم را تغییر دهم” بی‌جهت نیست.

وی افزود: بیش از ۴۵ درصد مردم کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند و تأخیر یک‌روزه در پرداختی آنان سبب مشکلاتی برای کشور خواهد شد اما چگونه چنین سازمان بزرگ و مهمی حدود ۴ ماه با سرپرست اداره می‌شود؟ یک سرپرست نمی‌تواند دید بلندمدت داشته باشد و برنامه جدید ارائه دهد، این روحیه منحصر به دولت‌ها نیست در مجلس نیز وجود دارد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با ابراز اینکه خوشبختانه جو بسیار خوبی در کشور حاکم شده است، تصریح کرد: یکی از پیشنهاداتمان در طرح تقویت سپاه این است که تا زمانی که نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی قرار داشته باشد کلیه روند مربوط به پالرمو و CFT و غیره در کشور معلق بماند، امیدوار هستیم این طرح رأی بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *