آخرین اخبار

لزوم رونق تولید با افزایش اعتماد دولت بین مردم برای هدفمندکردن نقدینگی

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه و برخوار  در مجلس گفت: هر قدر نقدینگی موجود در جامعه که هر روز زیاد می‌شود را مدیریت کرده و به سمت تولید هدایت کنیم می‌توانیم مانع از تخریب‌های بیشتر شده و تولید و اشتغال را در کشور بیشتر کنیم که این امر می‌تواند شرایط کشور را تغییر دهد در غیر […]

اشتراک گذاری
04 فروردین 1398
کد مطلب : 36931

نماینده مردم شاهین‌شهر ومیمه و برخوار  در مجلس گفت: هر قدر نقدینگی موجود در جامعه که هر روز زیاد می‌شود را مدیریت کرده و به سمت تولید هدایت کنیم می‌توانیم مانع از تخریب‌های بیشتر شده و تولید و اشتغال را در کشور بیشتر کنیم که این امر می‌تواند شرایط کشور را تغییر دهد در غیر اینصورت بسیار آسیب‌زا است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید،‌گفت: باید دولت راهکارهای  جهت دادن و هدایت نقدینگی در اختیار مردم را مدیریت و برنامه‌ریزی کند.ضمن اینکه هدایت این منابع به سمت تولید امر بسیار حیاتی است که می‌تواند با اعتمادسازی بین مردم این امر را محقق کند.

وی افزود: هر قدر نقدینگی موجود در جامعه که هر روز زیاد می‌شود را مدیریت کرده و به سمت تولید هدایت کنیم می‌توانیم مانع از تخریب‌های بیشتر شده و تولید و اشتغال را در کشور بیشتر کنیم که این امر می‌تواند شرایط کشور را تغییر دهد در غیر اینصورت بسیار آسیب‌زا است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس تصریح کرد: دولت باید به صورت عملی هر آنچه که امروزه مربوط به بروکراسی اداری است و مانع از تولید می‌شود را حذف کرده و مقررات مربوط به تأمین اجتماعی و امور مالیاتی را اصلاح کرده و به سمت تولید واقعی ببرد.

حاجی‌دلیگانی اظهار داشت: ایجاد روحیه شجاعت و تصمیم‌گیری و قدرت ریسک در مدیران میانی امری لازم است که آنها می‌توانند با استفاده از این ظرفیت در رونق بخشیدن به تولید در تصمیم‌گیری‌ها اقدام قاطع انجام دهند.

وی گفت: می‌توانیم در چارچوب قانون به مدیران شجاع تفویض اختیار کرده و آنها را برای حمایت از تولید و اشتغال‌زایی تشویق کنیم.

وی تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور نباید برای دستگاه‌های اجرایی دستورالعمل تعیین کند و برای  آنها موضوعات مختلف ابلاغ کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس گفت: متأسفانه سازمان بازرسی کل کشور به نحوی دستورالعمل صادر می‌کند که برخی مدیران از ترس امضاء و یا موافقت خود با برخی حمایت‌ها از آن طرف قضیه افتاده‌اند و هیچ کاری انجام نمی‌شود.

حاجی‌دلیگانی اظهار داشت: دولت باید از هر مدیری که شجاعت بیشتری داشته و کارآیی بیشتری دارد حمایت کند و باید از این افراد به عنوان مدیران نمونه تقدیر کند.

وی افزود: در برخی مراکز تولیدی که تکنولوژی لازم را برای تولید بیشتر در اختیار نداشت و مشکلاتی را برای اشتغال‌زایی به وجود آورده است می‌توانیم با استفاده از مؤسسات دانش‌بنیان و حمایت‌های لازم از آنان علم و فناوری روز را به کار گرفته و مشکلات تولید را رفع کنیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار  در مجلس در پایان گفت: باید جلوی واردات  کالاهای مختلف به کشور که نمونه آن در ایران وجود داشته و تولید می‌شود را بگیریم و بر اجرای دقیق این موضوع مصر باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *