آخرین اخبار

حمایت از کالای ایرانی یکی از محورهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی است

حاجی دلیگانی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی یکی از محورهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی است، گفت: حمایت از کالای ایرانی همت دولت، مجلس و مردم را می طلبد. «حسینعلی حاجی دلیگانی» در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد اینکه تا چه اندازه به بحث حمایت از کالای ایرانی توجه […]

اشتراک گذاری
15 اسفند 1397
کد مطلب : 36728

حاجی دلیگانی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی یکی از محورهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی است، گفت: حمایت از کالای ایرانی همت دولت، مجلس و مردم را می طلبد.

«حسینعلی حاجی دلیگانی» در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد اینکه تا چه اندازه به بحث حمایت از کالای ایرانی توجه شده است، گفت: در سال ۱۳۹۷ خیلی به این شعار توجه و عمل نشده، برابر گزارشی که آقای نوبخت در مورد ۱۴ میلیارد دلاری که برای خرید کالای اساسی داده شده بود دادند تا الان ۱۲ میلیارد دلار مصرف شده است که بخش عمده این عدد برای واردات کالای هزینه شده که بخشی از این کالاها در داخل کشور قابل تولید و عرضه بود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: مقام معظم رهبری چندین سال است که شعارهای سالانه را اقتصادی تعیین می کنند اما متاسفانه به این مسایل توجهی نمی شود، بخشی از این موارد به عهده مجلس، بخشی به عهده دولت و بخشی نیز به عهده مردم است.

وی تصریح کرد: اگر دولت و مجلس با انگیزه و با تلاش جهادی پای کار نیایند، قطعا ما به نتایج مطلوب نمی رسیم و اهداف مان در حد یک شعار باقی می ماند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه به بحث اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از محورهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی توجه و حمایت از تولید داخل است و ما باید این مسئله را به خوبی بدانیم که از تولید داخل حمایت نکنیم، این حجم از واردات به داخل کشور انجام می شود و هیچ گاه نیز فرهنگ خرید کالای ایرانی در کشور جا نمی افتد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بهترین موقعیت برای نهادینه کردن فرهنگ حمایت و خرید از کالای ایرانی است، توجه به این مهم همت همه را می طلبد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *