آخرین اخبار

در گفتگو با ایبِنا مطرح شد؛ افزایش حقوق سال ۹۸ همه مشکلات را حل نمی‌کند

در گفتگو با ایبِنا مطرح شد؛ افزایش حقوق سال ۹۸ همه مشکلات را حل نمی‌کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه افزایش حقوق سال ٩٨ تمام مشکلات را رفع نمی‌کند گفت: باید به فکر ٧۵ میلیون جمعیت دیگر کشور که کارمند و بازنشسته نیستند باشیم. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با […]

اشتراک گذاری
15 اسفند 1397
کد مطلب : 36723

در گفتگو با ایبِنا مطرح شد؛
افزایش حقوق سال ۹۸ همه مشکلات را حل نمی‌کند
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه افزایش حقوق سال ٩٨ تمام مشکلات را رفع نمی‌کند گفت: باید به فکر ٧۵ میلیون جمعیت دیگر کشور که کارمند و بازنشسته نیستند باشیم.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر افزایش حقوق کارمندان در سال ٩٨، گفت: متاسفانه با توجه به تورم به وجود آمده نمی توان مدعی رفع تمام مشکلات مردم با این مصوبه شد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه مذکور قدمی در راستای کمک به بهبود وضعیت زندگی مردم بوده است، افزود: این مصوبه می تواند کمک کند تا زندگی کارمندان و بازنشستگان دولتی حداقل عقب تر از سال ٩٧ نباشد.

وی با تاکید بر اینکه ما باید به فکر ٧۵ میلیون جمعیت دیگر کشور باشیم، تصریح کرد: جمعیت کارمند، بازنشسته لشگری و کشوری جمعا ۵ میلیون نفر بیشتر نمی شود و متاسفانه این مصوبه از این حیث تبعیض را هم به ذهن متبادر می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه افزایش حقوق ها برابر تورم حق قانونی است، گفت: آنچه که لازم است هدایت اقتصاد به سمتی است که قدرت خرید مردم حفظ شده و فضای کسب و کار به نحوی سالم شده و تسهیل شود.

وی ادامه داد: با رونق اقتصادی همه مردم باید بتوانند زندگی قابل قبولی داشته در غیر اینصورت تبعیض هویدا می شود. عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی باید در خصوص حقوق مقرری بگیران خود طرح همسان سازی را در اولویت قرار دهد، گفت: بازنشستگان تامین اجتماعی نیز علاوه بر درصدی که به دریافتی آنها اضافه می شود از آنسو به حق بیمه آنها نیز افزوده می شود، از اینرو طرح همسان سازی باید اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *