آخرین اخبار

حاجی به بولتن نیوز خبر داد؛ انتشار مستندات جدید ضعف عملکرد زنگنه در روزهای آینده

حاجی دلیگانی به بولتن نیوز خبر داد؛ انتشار مستندات جدید ضعف عملکرد زنگنه در روزهای آینده عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مستندات جدیدی از ضعف عملکرد زنگنه در روزهای آینده منتشر می شود. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز […]

اشتراک گذاری
14 اسفند 1397
کد مطلب : 36704

حاجی دلیگانی به بولتن نیوز خبر داد؛
انتشار مستندات جدید ضعف عملکرد زنگنه در روزهای آینده
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مستندات جدیدی از ضعف عملکرد زنگنه در روزهای آینده منتشر می شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به نامه ۷۲ نماینده مجلس به روسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و طرح انتقادات جدی به عملکرد بیژن زنگنه وزیر نفت گفت: بزودی مطالب جدیدی در این زمینه منتشر می شود.

وی افزود: بعد از انتشار نامه اول، زنگنه اعلام کرد که پاسخ نمایندگان را می دهد اما با گذشت بیش از یک ماه هنوز پاسخی به نمایندگان نداده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: اینجانب هم زنگنه را به مناظره دعوت کردم اما وی هنوز پاسخی در این زمینه نداده است.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه انتقادادت نمایندگان به زنگنه در نامه اول در خصوص فروش نفت و گاز و قراردادها، کاملا مستند بوده، تاکید کرد: مستندات و مطالب جدیدی از ضعف های وزارت نفت در دست تهیه است که بزودی منتشر می شود.

نمایندگان مجلس روز سه شنبه نهم بهمن اولین نامه انتقادی علیه زنگنه را منتشر کردند.

این نامه به امضای ۷۲ نماینده رسیده که خطاب به حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشته شد.
نمایندگان گفتند زنگنه بعد از این نامه استعفاء دادند.

در این نامه با اشاره به تحریم‎های آمریکا تاکید شده که راه‎حل‎ها و راهکارهای روشنی از جمله راهکارهای کوتاه‎مدت، میان‎مدت و بلندمدت برای مقابله با تحریم‎ها در بخش نفت و گاز وجود دارد اما اهتمام لازم برای اجرای آنها در مدیریت ارشد وزارت نفت دیده نمی شود و شخص وزیر، متاسفانه نه‎ تنها اقدام موثری جهت اجرایی نمودن این راه‌حل‌ها به عمل نیاورده است بلکه از بدو ورود، اقدامات سوال‌برانگیزی در قطع روابط نفتی ایران و متوقف کردن برخی قراردادهای نفتی و گازی با برخی کشورهای منطقه و تعدادی از کشورهای قدرتمند جهان انجام داده است.

همچنین در پایان این نامه خطاب به مسئولین نظام تاکید شده که در این برهه تاریخی و حساس و با توجه به از دست دادن فرصت‎ها توسط وزیر نفت، از شما بزرگان تقاضا داریم تا با اصلاح مدیریت وزارت نفت تصمیمی عاجل جهت تامین منافع ملت و افزایش توان مقابله با تحریم‎های آمریکا اتخاذ نمائید.

قرار است نامه دوم نمایندگان علیه زنگنه در روزهای آینده منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *