آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: گوشت هست، مدیریت نیست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیرق مطالبه گری باید در کشور برپا شود، گفت: کالاهایی مانند گوشت قرمز و سفید در کشور بیش از حد نیاز تولید می‌شود اما بی مدیریتی و قرارگرفتن افرادی نفوذی در کشور باعث به وجود آمدن این وضعیت است. خبرگزاری ایسنا: عضو کمیسیون برنامه […]

اشتراک گذاری
09 اسفند 1397
کد مطلب : 36639

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیرق مطالبه گری باید در کشور برپا شود، گفت: کالاهایی مانند گوشت قرمز و سفید در کشور بیش از حد نیاز تولید می‌شود اما بی مدیریتی و قرارگرفتن افرادی نفوذی در کشور باعث به وجود آمدن این وضعیت است.

خبرگزاری ایسنا: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیرق مطالبه گری باید در کشور برپا شود، گفت: کالاهایی مانند گوشت قرمز و سفید در کشور بیش از حد نیاز تولید می‌شود اما بی مدیریتی و قرارگرفتن افرادی نفوذی در کشور باعث به وجود آمدن این وضعیت است.

حسینعلی حاجی دلیگانی ظهر امروز (پنج‌شنبه) در مجمع بسیج شهرستان در ناحیه مقاومت بسیج اردستان اظهار کرد: غربی‌ها حدود بیست و چند سال پیش یک سند و موسسه‌ای برای کل دنیا تهیه کردند و آن نسخه‌ای که برای ایران تهیه شد این بود که ایران را که در مرحله انقلابی است به چه صورت گام به گام به مرحله اقماری برسانند. برای این هدفشان ۷ برجام پیش‌بینی کردند که طی پنج مرحله اجرا کنند؛ مرحله اول هسته‌ای بود که متاسفانه انجام شد. در حال حاضر این برجام به جایی رسیده که هرچه باید بدهیم دادیم و آن‌چه قرار بود آن‌ها بدهند ندادند.

وی نقش اروپا و آمریکا در مذاکره با ایران را همانند ابن سعد و شمر در واقعه عاشورا خواند و گفت: هر دو یک هدف را دنبال می‌کنند و در آخر مذاکرات‌شان در خصوص برجام یک نسخه ذلت‌بار برای ایران صادر کردند.

وی «برجام‌های منطقه‌ای، موشکی، حقوق بشر، به رسمیت شناختن رژیم صهیونستی، پذیرش سلطه غرب و پذیرش اقماری شدن کشور» را از دیگر برجام‌هایی عنوان کرد که اروپاییان و آمریکا برای ایران پیش‌بینی کرده‌اند و ادامه داد: دشمنان برای این‌که زمینه اجرای برجام‌های خود را در بین ملت فراهم کنند باید طراحی داشته باشند که برای این کار همه گروهای مردم را تحت فشار و فتنه بزرگ اقتصادی قرار دادند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به این‌که «اگر بخواهیم در مقابله با این فتنه نیز موفق شویم باید به گذشته خود برگردیم و ببینیم کجا چگونه عمل کردیم و نتیجه آن چگونه بوده است» گفت: هرجا در این چهل سال تفکر انقلابی عمل شده موفق بودیم و هر جا تفکر لیبرالی بود همان جا دچار ضعف و شکست شدیم.

وی با اشاره به موفقیت‌هایی که با تفکر انقلابی در کشور به دست آمد، گفت: نمونه آن در بحث نظامی است که هر آنچه که می‌خواهیم را به دست آوردیم و در مقابل صنعت خودرو نتیجه نداشتن تفکر انقلابی است. باید دید تفکر انقلابی در بخش‌های مختلف کشور تا چه میزان وجود دارد؟ هر میزانی که تفکر انقلابی در قسمت‌های مختلف وجود داشته باشد به همان میزان موفق هستیم. علاوه بر آنکه در قسمت هایی نه تنها تفکر انقلابی نیست بحث نفوذ هم وجود دارد.

وی با اشاره به هشدار رهبری مبنی بر ورود افراد نفوذی به جایگاه‌های تصمیم‌گیری یادآور شد: این افراد تفکرشان تفکر برخاسته از نظام اسلامی نیست. این‌گونه افراد اگر جسمش هم در ایران باشد روحش به سمت غربی‌هاست. فرزندان‌شان در کشورهای غربی به دنیا می‌آیند و خانواده‌شان در آن سوی دنیا زندگی می‌کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس نبود تفکر انقلابی و حضور این گونه افراد در صف تصمیم گیران را دلیل مشکلات امروزی کشور دانست و گفت: این فرد بیشتر تلاش می‌کند که مردم را در سختی قرار دهد.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی جامعه گفت: کالاهایی مانند گوشت قرمز و سفید در کشور بیش از حد نیاز تولید می‌شود ولی دلیل این‌که این وضعیت پیش می‌آید بی مدیریتی و قرارگرفتن افرادی نفوذی در کشور است. کشور ما منابع غنی و ارزشمند دارد اما برخی عمدا بی مدیریتی می‌کنند که وضعیت ما این‌گونه شود.

وی گفت: باید سوال شود چرا تصمیم نابجا در کشور گرفته می‌شود؟ چرا به موقع با مشکلات برخورد نمی‌شود؟ بسیاری از مواقع می‌توانند کارهایی انجام دهند ولی انجام نمی‌دهند. می‌توانند از اختیارات‌شان استفاده کنند ولی استفاده نمی‌کنند و تصمیم درست نمی‌گیرند.

حاجی دلیگانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که «این حق مردم است که باید زندگی بهتری داشته باشند»، گفت: بیرق مطالبه گری باید در کشور برپا شود. مردم اگر برای مطالبات‌شان در چارچوب نظام ایستادگی کنند و بخواهند وضع جامعه درست می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *