آخرین اخبار

در جریان رسیدگی به لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور؛ 🎙 صوت – ۲۹ بهمن ۹۷- پیشنهاد حسینعلی حاجی برای تقویت بودجه شهرداری ها و دهیاری ها درصحن علنی مجلس:

حماسه سازان : در جریان رسیدگی به لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور؛ 🎙 صوت – ۲۹ بهمن ۹۷- پیشنهاد حسینعلی حاجی برای تقویت بودجه شهرداری ها و دهیاری ها درصحن علنی مجلس: 🔺ما امسال با غفلتی که در تصویب بودجه ۹۷ اتفاق افتاد۳۲۰۰میلیارد بودجه شهرداری ها و دهیاری ها به جایی دیگر رفت. 🔺الان […]

اشتراک گذاری
01 اسفند 1397
کد مطلب : 36505

حماسه سازان :

در جریان رسیدگی به لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور؛
🎙 صوت – ۲۹ بهمن ۹۷- پیشنهاد حسینعلی حاجی برای تقویت بودجه شهرداری ها و دهیاری ها درصحن علنی مجلس:
🔺ما امسال با غفلتی که در تصویب بودجه ۹۷ اتفاق افتاد۳۲۰۰میلیارد بودجه شهرداری ها و دهیاری ها به جایی دیگر رفت.
🔺الان شهرداری ها حقوقشان را هم نتوانسته اند بدهند. شهرداری ها و دهیاری ها باید بتوانند اوراق مالی اسلامی را دریافت کنند، خودشان تضمین کنند،خودشان هم برمیگردانند و خودشان سودش را میدهند،هیچ باری هم روی دوش دولت ندارد .ما در سال ۹۷ پولی که حقشان بود را ندادیم حداقل اینجا گشایشی ایجاد کنیم.
🔷مطهری (رئیس وقت جلسه علنی مجلس ) :بله باری هم برای دولت ندارد، سقف اوراق را تغییر نمیدهد و مخالف برنامه هم نیست.

با موافقت نمایندگان؛
شهرداری ها مختار به انتشار ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق اسلامی شدند

شهرداری ها و سازمان های وابسته به آن ها اختیار پیدا کردند تا براساس لایحه بودجه ۹۸ تا سقف ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق اسلامی منتشر کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی عصر امروز (دوشنبه، ۲۹ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، بند “د” تبصره ۵ ماده واحده این لایحه را به تصویب رساندند که به موجب آن؛ شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آنها با تأیید وزارت کشور (سازمان امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) تا سقف هشتاد هزار میلیارد (۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰)ریال اوراق مالی اسلامی ریالی با تضمین خود و با بازپرداخت اصل و سود آن توسط همان شهرداری‌ها منتشر کنند و براساس آن و در صورت تصویب نهایی ردیف های هزینه ای این بند درآمد حاصل از این اوراق صرف بازآفرینی بافت فرسوده پیرامون بقاع متبرکه و طرح های قطار شهری می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *