آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه: جوانان با استفاده بیانیه اخیر رهبر انقلاب شرایط تکمیل دولت اسلامی را فراهم کنند

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه: جوانان با استفاده بیانیه اخیر رهبر انقلاب شرایط تکمیل دولت اسلامی را فراهم کنند/ مسئولان باید برای تحقق این بیانیه همه پای‌کار بیایند عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: جوانانی که مخاطب بیانیه اخیر رهبر انقلاب هستند باید بر اساس مسئولیت و آتش به اختیاری که بر عهده‌دارند شرایطی را فراهم […]

اشتراک گذاری
24 بهمن 1397
کد مطلب : 36424

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه:

جوانان با استفاده بیانیه اخیر رهبر انقلاب شرایط تکمیل دولت اسلامی را فراهم کنند/ مسئولان باید برای تحقق این بیانیه همه پای‌کار بیایند

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: جوانانی که مخاطب بیانیه اخیر رهبر انقلاب هستند باید بر اساس مسئولیت و آتش به اختیاری که بر عهده‌دارند شرایطی را فراهم کنند را برای ایجاد دولت اسلامی فراهم کنند و افراد انقلابی را جایگزین افراد نفوذی کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به بیانیه راهبردی رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشتیم و اکنون در حال ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم که عموماً نسل اول انقلاب به‌طور چشمگیری در قید حیات نیستند و نسل دوم هم به‌نوعی در حال رفتن از دنیا هستند که ضرورت دارد نسل‌های بعدی به صحنه‌های انقلاب بیایند و اداره انقلاب را در دست بگیرید.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان باید درصحنه‌های انقلاب حضورداشته باشند و کشور را از نفوذهایی که در سطح تصمیم گیران و تصمیم سازان هستند، خالی کنند.

وی افزود: بیانه‌ای که رهبر انقلاب امروز در ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منتشر کردند برای همه افراد جامعه خصوصاً جوانان است؛ جوانان باید در این مقطع انقلاب مدیریت را در دست بگیرند که این بیانیه یک منشور جامع و کاملی است برای آنچه نیاز فردای کشور است.

حاجی دلیگانی بابیان اینکه همه مسئولان باید پای‌کار بیایند و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب را عملیاتی کنند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی در مرحله اول توانست رژیم دو هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی را سرنگون کند؛ مرحله دوم انقلاب اسلامی ایجاد ساختارهای نظام بود که به‌درستی انجام شد.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی توانست با تکیه‌بر رأی مردم و بر اساس نظام مردم‌سالاری دینی، شعارهای اساسی خود همچون استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را حفظ کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس بیان کرد: انقلاب اسلامی در مرحله سوم که ایجاد دولت اسلامی بود تاکنون موفق نبوده‌ایم که دلیل آن‌هم عدم استفاده از روحیه و تفکر انقلابی در همه عرصه‌های مدیریتی کشور است؛ تاکنون هر جا از مدیریت انقلابی استفاده کرده‌ایم موفق بوده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه لازمه ایجاد و تکمیل دولت اسلامی استفاده از تفکر انقلابی است، خاطرنشان کرد: جوانانی که مخاطب این بیانیه هستند باید بر اساس مسئولیت و آتش به اختیاری که بر عهده‌دارند شرایطی  را برای ایجاد دولت اسلامی فراهم کنند و افراد انقلابی را جایگزین افراد نفوذی کنند.

حاجی دلیگانی در پاسخ به این سؤال که چرا در این بیانیه تأکید بیشتر رهبر انقلاب بر فرهنگ بوده است، گفت: حرکت‌های انقلابی به فرهنگ غنی که فرهنگ دینی است، نیاز دارد؛ نسل اول انقلاب اسلامی که حرکت انقلابی خود را آغاز کردند بر خواسته از فرهنگی دینی بودند.

وی ادامه داد: این افراد در جلسات متعدد قرآنی، نهج‌البلاغه و اعتقادی حرکت خود را بنا گذاشتند، این فرهنگ بر اساس فرهنگ غنی اسلامی توانست حرکت‌های انقلابی را تبدیل به انقلاب کند؛ اگر بتوانیم حرکت هایمان را به نحوی شروع کنیم زمانی که یک حرف انقلابی زده می‌شود بستری برای پذیرش این حرف باشند در جامعه و جای خود را باز کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *