آخرین اخبار

حاجی در تذکر شفاهی: سرنوشت بیمه شدگان تامین اجتماعی در گرو انتخاب رئیس این سازمان است

حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی: سرنوشت بیمه شدگان تامین اجتماعی در گرو انتخاب رئیس این سازمان است به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون ضرورت فوری برای تعیین […]

اشتراک گذاری
02 بهمن 1397
کد مطلب : 36097

حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی:
سرنوشت بیمه شدگان تامین اجتماعی در گرو انتخاب رئیس این سازمان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون ضرورت فوری برای تعیین تکلیف رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور وجود دارد چرا که سرنوشت بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت با این صندوق گره خورده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنچه مسلم است رئیس سازمان تامین اجتماعی قطعا باید از بین افراد توانمند و فعال در داخل این سازمان انتخاب شود.

وی یادآور شد: مجلس مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان در بودجه ۹۷ برای پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی تعیین کرد که تاکنون حتی یک ریال آن هم به این سازمان پرداخت نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از وضعیت کارگران بازنشسته تشریح کرد: تاکنون برای تمام بازنشستگان لشگری و کشوری ترمیم بودجه صورت گرفته اما کارگران بازنشسته همچنان با مشکلات عدیده ای مواجه هستند و این در حالی است که در ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه بر ضرورت تناسب سازی تاکید شده بود که اجرا نشده و در این مورد کارگران مظلوم واقع شده اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با وجود اینکه کارگران حق بیمه تکمیلی خود را به صورت ماهانه پرداخت می کنند اما پرداخت حق درمان آن ها توسط سازمان تامین اجتماعی بعد از گذشت ۴ ماه صورت می گیرد که این موضوع نیاز به پیگیری دارد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به حاجی دلیگانی، گفت: در بودجه امسال یک بندی به صورت صریح آمده بود که بدهی های سازمان تامین اجتماعی و سایر صندوق ها از این طریق باید پرداخت شود اما به درستی اجرا نشد.

وی تاکید کرد: هم اکنون سازمان برنامه و بودجه باید در مورد علل عدم اجرای این بند توضیحاتی را ارائه دهد ضمن اینکه سال آینده باید این مسئله محکم تر پیگیری شود تا مشکل صندوق ها حل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد که به تاجگردون متذکر شده است که در بودجه ۹۸ بندی آورده شود تا به صورت روشن مسئول مشخصی برای این بخش انتخاب شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *