آخرین اخبار

واردکننده شدن شرکت‌های قطعه‌ساز ۲۶۰ هزار کارگر را بیکار کرد

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخواردر مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از شرکت‌های قطعه‌ساز داخلی، تحت عناوین مختلف با واردات قطعات، زمینه‌ساز اخراج و بیکاری موقت ۲۶۰ هزار کارگر از صنایع خودروسازی و شرکت‌های زیرمجموعه این صنعت شدند. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: تعدادی از شرکت‌های […]

اشتراک گذاری
30 دی 1397
کد مطلب : 36052

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخواردر مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از شرکت‌های قطعه‌ساز داخلی، تحت عناوین مختلف با واردات قطعات، زمینه‌ساز اخراج و بیکاری موقت ۲۶۰ هزار کارگر از صنایع خودروسازی و شرکت‌های زیرمجموعه این صنعت شدند.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: تعدادی از شرکت‌های قطعه‌ساز داخلی، تحت عناوین مختلف با این توجیه که واردات قطعات به‌ جای تولید، صرفه بیشتری دارد، به منافع کشور لطمه زدند و زمینه‌ساز اخراج و بیکاری موقت ۲۶۰ هزار کارگر از صنایع خودروسازی و شرکت‌های زیرمجموعه این صنعت شدند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخواردر مجلس شورای اسلامی افزود: اشکال اساسی این بوده است که از بین حدود ۶۰۰قطعه ساز داخلی، ۴شرکت بزرگ به نام تولیدات داخلی، در سال‌های اخیر، واردکننده قطعات از کشورهای دیگر بوده‌اند و نشان ساخت ایران بر روی آن می‌زدند.

وی خاطرنشان کرد: ادامه این رویه غلط که باهدف سودجویی واردکنندگان و ضربه به صنعت خودروسازی بوده است، علاوه بر اخراج ۱۳۰ هزار کارگر، ۱۳۰ هزار نفر دیگر نیز موقتی خانه‌نشین شدند.

حاجی دلیگانی بدهی ۵۰ هزار میلیارد تومانی صنایع خودروسازی را یادآور شد وتصریح کرد: بیشتر بدهی دو شرکت بزرگ خودروسازی به صنایع قطعه‌سازی بوده که تسویه نشده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخواردر مجلس شورای اسلامی از دولت و به‌ خصوص وزارت صنعت معدن و تجارت خواست از گماشتن مدیران ناکارآمد و نابلد درراس شرکت‌های خودروسازی پرهیز کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس بر ممنوعیت واردات خودروهایی که منفعتی برای کشور ندارند و فقط جیب واردکنندگان و سوداگران را پر می‌کنند تأکید کرد.

وی ادامه داد: شبکه‌ای از واردکنندگان خودرو با پرداخت پول‌های هنگفت به رسانه‌ها و خبرنگاران همسوی خود، از یک‌سو با تحقیر خودروهای ایرانی، بر سر تولیدات داخلی می‌زنند و از سوی دیگر واردات خودرو را برای مردم توجیه می‌کنند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: واردکنندگان خودروهای گران‌قیمت، ثروت‌اندوزی هزاران میلیاردی برایشان مهم است و برای خودکفایی کشور در صنعت خودروسازی اهمیتی قائل نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *