آخرین اخبار

انتقاد آقای حاجی از شفاف نبودن بودجه شرکت‌های دولتی

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه بودجه شرکت‌های دولتی، دو سوم بودجه کشور را به خود اختصاص می‌دهند، اظهار داشت: متاسفانه جزئیات درآمد و هزینه‌کرد این شرکت‌ها در لایحه مشخص نیست که شفاف شدن ردیف‌های بودجه‌ آنها امری ضروریست. […]

اشتراک گذاری
29 دی 1397
کد مطلب : 36039

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه بودجه شرکت‌های دولتی، دو سوم بودجه کشور را به خود اختصاص می‌دهند، اظهار داشت: متاسفانه جزئیات درآمد و هزینه‌کرد این شرکت‌ها در لایحه مشخص نیست که شفاف شدن ردیف‌های بودجه‌ آنها امری ضروریست.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دولتی نیز علاقه‌مند هستند که بودجه آنها به همین صورت تصویب شود و شفاف‌سازی هم صورت نگیرد، افزود: شفاف‌سازی درباره جزئیات ردیف‌ بودجه شرکت‌های دولتی بر عهده دولت است که متاسفانه جزئیات ردیف‌های بودجه آنها  در لایحه بودجه سالیانه مطرح نمی‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار  در مجلس یادآور شد: البته مجلس تکلیف قانونی را برای دولت مشخص کرده بود مبنی بر اینکه دولت باید درآمد و هزینه‌کرد شرکت‌های دولتی را در لایحه بودجه سالیانه مشخص کند و در این زمینه شفاف‌سازی کُند. متاسفانه دولت به این تکلیف توجه نکرده است.

حاجی‌دلیگانی با تاکید بر اینکه شفاف‌سازی درباره بودجه شرکت‌های دولتی امری لازم و ضروریست که دولت باید عزم خود را جزم کند تا این کار را انجام دهد، گفت: مجلس به دلیل کمبود زمان نمی‌تواند جزئیات بودجه شرکت‌های دولتی را بررسی کند. از طرف دیگر هم اگر به این مسئله ورود کند ممکن است دولت عنوان کند تغییرات بودجه در مجلس زیاد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *