آخرین اخبار

حاجی : بودجه ۹۸ کشور ضعف های اساسی دارد

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سال ۹۸کشور ضعف‌های اساسی هم چون وابستگی به نفت، استفاده از اسناد خزانه اسلامی، پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران و کاهش سهم اعتبارات عمرانی دارد. حسینعلی حاجی دلیگانی امشب در مصاحبه با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: بودجه سال ۹۸کشور ضعف‌های اساسی هم […]

اشتراک گذاری
25 دی 1397
کد مطلب : 35998

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سال ۹۸کشور ضعف‌های اساسی هم چون وابستگی به نفت، استفاده از اسناد خزانه اسلامی، پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران و کاهش سهم اعتبارات عمرانی دارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی امشب در مصاحبه با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: بودجه سال ۹۸کشور ضعف‌های اساسی هم چون وابستگی به نفت، استفاده از اسناد خزانه اسلامی، پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران و کاهش سهم اعتبارات عمرانی دارد.

وی افزود : باوجود تأکید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم بر کاهش سالانه وابستگی به فروش نفت خام، در این بودجه افزایش وابستگی به فروش نفت خام  مشاهده می‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اسناد خزانه اسلامی و مابقی اوراق ، بودجه را دچار یک بیماری مزمن کرده است؛ پیمانکاران از طرفی این اوراق را که ارزش اسمی پایینی دارد بابی میلی دریافت می‌کنند و از طرف دیگر ۲۰ در صد هم از بیت‌المال بابت این اوراق سود دریافت می‌کنند.

حاجی دلیگانی در ادامه حقوق‌های نجومی برخی از کارمندان عالی‌رتبه و مدیران را یادآور شد که در حالی  ۲۱۰ هزار میلیارد تومان فقط برای پرداخت حقوق کارمندان بودجه برای پرداخت حقوق در سال آینده به کارمندان اختصاص‌یافته است که برخی هم چنان حقوق‌هایی با اختلاف چند برابر کارمندان دیگر دریافت می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس، یکی از مشکلات اساسی بودجه ۹۸ را پرداخت یارانه‌های غیر نقدی به میزان ۹۰ هزار میلیارد تومان بیان کرد که محقق نخواهد شد و به ایجاد رانت و شکاف‌های طبقاتی در جامعه کمک خواهد کرد.

وی اضافه کرد: هرسال که می‌گذرد از اعتبارات عمرانی کم شده و به اعتبارات هزینه‌ای و جاری اضافه می‌شود؛ درصورتی‌که حدود نیمی از بودجه کشور برای پرداخت حقوق کارمندان دولت در نظر گرفته‌شده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که پیشنهادات اصلاحی اعضای کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات مجلس و موافقت نمایندگان با این اصلاحات بتواند ضعف‌های اساسی بودجه سال آینده کشور را برطرف سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *