آخرین اخبار

۴۰سالگی انقلاب: تفکر لیبرالی اقتصادی غربی برای مردم مشکل ایجاد می‌کند

۴۰سالگی انقلاب: تفکر لیبرالی اقتصادی غربی برای مردم مشکل ایجاد می‌کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: آنچه که برای قدرت دفاعی و دفاع از مردم، تمامیت ارزی و امنیت کشور نیاز داشتیم تاکنون تامین کرده‌ایم و این به دلیل همان تفکر انقلابی بوده است. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با […]

اشتراک گذاری
21 دی 1397
کد مطلب : 35916
۴۰سالگی انقلاب:
تفکر لیبرالی اقتصادی غربی برای مردم مشکل ایجاد می‌کند
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: آنچه که برای قدرت دفاعی و دفاع از مردم، تمامیت ارزی و امنیت کشور نیاز داشتیم تاکنون تامین کرده‌ایم و این به دلیل همان تفکر انقلابی بوده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه هر کجا که عناصر تصمیم‌گیر عناصری برآمده از افکار انقلاب بودند و با تلاش مجاهدانه، جهادگرانه و روحیه ایثار و از خودگذشتگی و دور از فساد کاری انجام دادند، پیشرفت‌های بسیار خوبی بدست آمده است گفت: برعکس این قضیه نیز وجود دارد یعنی هر کجا که افراد و عناصری که تفکر انقلابی نداشتند و میز و صندلی‌ها را برای خود خواستند، در هر جایگاهی که بودند، به آن قسمت ضربه زدند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه دفاعی علی‌رغم فشارها و مشکلاتی که برای مباحث مربوط به امنیت بوده و محاصره اقتصادی و تحریم‌ها را نیز داشتیم اما آنچه که برای قدرت دفاعی و دفاع از مردم، تمامیت ارزی و امنیت کشور نیاز داشتیم تاکنون تامین کرده‌ایم و این به دلیل همان تفکر انقلابی بوده است.

درگیر مشکلات در حوزه هایی که تفکر انقلابی وجود ندارد هستیم

وی ادامه داد: در بخش اقتصادی می‌بینیم که در بخش‌هایی که یک عنصر دلسوز و انقلابی حضور داشته به همان میزان نیز موفقیت داشتیم اما در هر بخشی که عناصر آن نخواستند کار و تلاش کنند و یا برخی از روی عمد خواستن به مردم بفهمانند که کشور نمی‌تواند روی پای خود بایستد و استقلال لازم را داشته باشد، متاسفانه در آن بخش مشکلاتی ایجاد شده است.

هر کجا که عناصر تصمیم‌گیر عناصری برآمده از افکار انقلاب بودند و با تلاش مجاهدانه، جهادگرانه و روحیه ایثار و از خودگذشتگی و دور از فساد کاری انجام دادند، پیشرفت‌های بسیار خوبی بدست آمده است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در ۳ ماه گذشته وضعیت ارز و طلا نشان داده که همت مسئولان بر حل مشکل این حوزه بوده تصریح کرد: در این حوزه یک عنصری تلاش می‌کند که با حفظ استقلال بانک مرکزی قیمت ارز را از ۱۹ هزار تومان به ۹ هزار تومان کاهش می‌دهد و در وضعیت طلا نیز همین روند کاهشی را داشتیم و یک ثبات به این بازار داده می‌شود اما در بخش‌های دیگر هنوز در ابتدای کار هستیم و مردم توقع دارند که یک حرکتی انجام شود چراکه مردم در فشار هستند.

در بحث تولید و توزیع آن همتی که باید وجود داشته باشد نیست

حاجی دلیگانی با انتقاد از اینکه نظارت تعزیرات بسیار ضعیف است گفت: یک شهر و چندین نرخ شده اما کسی نظارت نمی‌کند. در بحث تولید و توزیع، رصد هوشیارانه و هوشمندانه صادرات و واردات و آن همتی که باید در این زمینه صورت می‌گرفت، نشد لذا فشار آن به مردم وارد آمده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای عظیمی از جمله استقلال، آزادی توسعه علمی، پزشکی و عمرانی داشته که در گذشته قابل تصور نبوده  به طوری‌که اگر عکسی از شهرها و روستاها در حوزه خدمات عمرانی و زیربنایی گرفته شود می‌بینیم با زمان اکنون کاملا متفاوت است البته ممکن است در جاهایی بنا به دلایلی باز هنوز آن‌طور که باید اتفاقی نیفتاده اما باید گفت که در بخش اقتصادی که مشکل مردم است، حاصل تفکر و اعتقاد لیبرالی اقتصادی غربی که متاسفانه به نام اسلام مطرح می‌شود، حاصل آن این مشکلاتی است که مردم دارند./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *