آخرین اخبار

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس: برخی مدیران فراموش کرده اند برای چه هدفی انقلاب کرده ایم

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه عده ای فکر می کنند حق دارند از جامعه برای فرزند و داماد خود امتیاز بگیرند، گفت: برخی از مدیران فراموش کرده اند برای چه هدفی انقلاب کرده ایم. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا […]

اشتراک گذاری
07 دی 1397
کد مطلب : 35734

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه عده ای فکر می کنند حق دارند از جامعه برای فرزند و داماد خود امتیاز بگیرند، گفت: برخی از مدیران فراموش کرده اند برای چه هدفی انقلاب کرده ایم.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا برخی از مدیران و مسوولان به دنبال انتصاب فرزندان و اقوام و دامادهای خود در سمت های ارشد مدیریتی هستند؟ گفت: متاسفانه به دلیل جا به جا شدن خاستگاه اجتماعی افراد، برخی دیدگاهشان نیز عوض می شد و دیگر دیدگاه های قبلی خود را قبول ندارند و حتی آن را رد می کنند.

وی افزود: به عبارتی برخی افراد زمانی که از طبقه مثلا مستضعف یا حتی متوسط جامعه رشد کرده و خودشان را به جایگاه ریاست و مدیریت می رساند و در جایگاه قدرت می نشیند، کم کم و به مرور زمان، یادشان می رود که از جایگاهی به اینجا رسیده اند و در گذشته چه آرمانی هایی را قبول داشتند.

نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار تصریح کرد: متاسفانه این اتفاق برای برخی از مدیران ما افتاده است و آنها فراموش کرده اند که از چه جایگاهی آمده، چه اصول و ارزش هایی داشتند و اساسا برای دست یابی به چه هدف و آرمانی انقلاب کردند.

حاجی دلیگانی افزود: این افراد گذشته را فراموش کرده اند. دوران مبارزات انقلابی و اهداف انقلاب را فراموش کرده اند. یادشان رفته است که مردم چرا و به چه دلیل به آنها اعتماد کرده و به آنها رای داده اند. رفاه، قدرت و زر برخی را بالاخره دچار خودفراموشی کرده و وقتی خود را فراموش کردند، احساس کردند همیشه حق با آنها است.

برخی از مدیران خیال می کنند حق دارند برای خودشان امتیاز بگیرند

وی بیان داشت: این عده از مدیران ما خودشان را معیار حق می دانند و فرضیات غلطی را هم در ذهن خود ترسیم کرده و بر اساس همین فرضیات غلط تصور می کنند که حق دارند برای خودشان از جامعه امتیاز بگیرند. آنها برای خودشان توجیهاتی می تراشند و این توجیهات غلط که برآمده از فرضیات غلط است را هم در جامعه بسط داده ند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: بر همین اساس نیز برای خودشان در جامعه حقوقی را تعریف و ایجاد کرده اند که مثلا چون امروز من استاندار هستم، وزیر هستم، نماینده مجلس هستم، رییس جمهورم، رییس قوه قضاییه یا رییس مجلس و رییس فلان مجمع هستم، چون جایگاه امام جمعه ای دارم، بنابراین حق دارم از امتیازاتی برخوردار باشم و فرزندانم هم حق دارند از امتیازات ویژه برخوردار شوند.

حاجی دلیگانی افزود: این عده از مدیران می گویند، بچه من هم بدون اینکه شایستگی های لازم را داشته باشد و بدون اینکه خودش زحمت کشیده و دستاوردی داشته باشد، باید تنها به دلیل انتصاب به من جایگاهی در جامعه داشته باشد که به طور قطع این تفکر غلط و بر خلاف آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی است.

مدیران شایسته برای کشور پرورش ندادیم

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه پس از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، شاهد انتصاب فرزندان و حتی دامادهای برخی از مسوولان و وابستگان مدیران ارشد در سمت های مدیریتی حتی در سطح معاونت وزارتخانه ها هستیم، آیا این انتصاب ها ثابت نمی کند که چرخه جا به جایی مدیران در کشور معیوب است؟ گفت: در سال های ابتدایی انقلاب و به ویژه پس از پایان دفاع مقدس برخی از سیستم ها در جمهوری اسلامی به این موضوع توجه کردند که بالاخره باید بعد از مدتی، به جای مدیران ارشد، مدیران جدید وارد شده و کار را ادامه دهند. به همین دلیل اقدام به تربیت افراد در درون سیستم خود کردند.

این نماینده مجلس ادامه داد: به عنوان نمونه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شاهد هستیم که فرماندهان از بدنه این نیرو و طی سال های متمادی آموزش دیده، تربیت شده و رشد کرده اند و امروز شایسته سالاری در آنها انجام می شود و افراد توانمند در این سیستم رشد می کنند.

حاجی دلیگانی گفت: اما در بقیه دستگاه ها این توجه صورت نگرفت و افراد بر اساس آنچه که گردش نخبگان باید اتفاق بیافتد، انتخاب نشدند. به همین دلیل شاهد مشکلات زیادی هستیم. متاسفانه عده ای نیز در این میان برای توجیه کارهای که اصلا لازم نیست، یک دلیل واهی می تراشند و برای کار نا به حق و نا به جای خود، یک تصمیمی را به سیستم تحمیل می کنند. برای نمونه می توان به انتصاب افراد غیر شایسته و فامیل بازی ها و دامادسالاری و فرزندسالاری ها در جامعه اشاره کرد.

مدیران از مقام عظمای ولایت الگو برداری کنند

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه وظیفه جامعه در قبال انتصاب های عجیب روزهای اخیر چیست؟ گفت: باید مبارزه کرد، باید استقامت کرد، چون باطل است. رسانه ها باید ایستادگی کنند و در این موضوع حساس باشند و واقعیت ها را به مردم بگویند. امروز وظیفه سنگینی بر عهده رسانه ها قرار دارد. آنها باید فضا و بستر لازم را برای اعمال حق در جامعه ایجاد کنند و مطمئن باشند که حق بر باطل غلبه خواهد کرد.

حاجی دلیگانی با اشاره به سیره زندگی رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی گفت: همه ما و به ویژه مدیران و مسوولان باید از مقام معظم رهبری الگوبرداری کنند. ایشان چندین پسر و و داماد و نوه دارند، اما اجازه ندادند که هیچ کدام از آنها در جایگاه های مدیریتی مشغول به کار شوند و همان راه طلبگی را ادامه داده اند. اگر مدیران ما از ایشان الگوبرداری کنند، همه مشکلات حل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *