آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد؛ وجود ١.٧ تریلیون تومان سرمایه سرگردان در کشور

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از وجود ١.٧ تریلیون سرمایه سرگردان در کشور خبر داد و گفت: بورس باید در تعامل بانک مرکزی به ساماندهی سرمایه‌های سرگردان بپردازد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به وضعیت بازار ارز و اظهارات اخیر رئیس کل بانک مرکزی در خصوص تعامل با […]

اشتراک گذاری
07 دی 1397
کد مطلب : 35731

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از وجود ١.٧ تریلیون سرمایه سرگردان در کشور خبر داد و گفت: بورس باید در تعامل بانک مرکزی به ساماندهی سرمایه‌های سرگردان بپردازد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به وضعیت بازار ارز و اظهارات اخیر رئیس کل بانک مرکزی در خصوص تعامل با بورس برای ساماندهی نقدینگی سرگردان، اظهار داشت: تجربه ساماندهی بازار ارز از سوی بانک مرکزی نشان داد که مجموعه دولت در صورت جزم کردن اراده خود می‌توانند بر هر سختی و مشقتی فایق آیند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر نقدینگی سرگردان بالغ بر ١.٧ تریلیون تومان است، افزود: برنامه‌ریزی حساب شده بانک مرکزی در این خصوص نیز می‌تواند به جذب درست نقدینگی سرگردان در بازار منجر شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بهترین جایی که می‌تواند به ساماندهی نقدینگی‌های سرگردان بیانجامد بازار بورس است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در بورس می‌تواند در جهت تولید هزینه شود که این خود به تحقق اقتصاد مقاومتی منجر خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ما به عنوان نمایندگان مردم نیز از  ساماندهی نقدینگی سرگردان به واسطه بورس استقبال می‌کنیم، گفت: طبق بررسی‌های مرکز پژوهش های مجلس ٧٠ درصد نقدینگی جامعه در دست یک درصد است که این به معنی این است که برنامه‌ریزی قوی نیاز داریم تا بتوانیم این حجم از نقدینگی را که در دست برخی از افراد خاص بوده و هر دفعه بخشی را بحرانی می‌کند، مدیریت کنیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون افراد دیگر خرید و نگهداری ارز و سکه را پرریسک می‌دانند، افزود: وقت آن رسیده که بورس جای خود را در اقتصاد کشور ارتقا ببخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *