آخرین اخبار

گزارش حاجی از مجمع نمایندگان اصفهان/ ابهام در اختصاص بودجه به آب اصفهان

در گفت‌وگو با فارس مطرح شد گزارش «حاجی» از مجمع نمایندگان اصفهان/ ابهام در اختصاص بودجه به آب اصفهان نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: نشست‌های مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در شاهین‌شهر و برخوار با حضور استاندار این استان دستاوردهای خوبی برای این دو شهرستان داشت. […]

اشتراک گذاری
22 آذر 1397
کد مطلب : 35524

در گفت‌وگو با فارس مطرح شد
گزارش «حاجی» از مجمع نمایندگان اصفهان/ ابهام در اختصاص بودجه به آب اصفهان
نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: نشست‌های مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در شاهین‌شهر و برخوار با حضور استاندار این استان دستاوردهای خوبی برای این دو شهرستان داشت.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: حضور مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در شاهین‌شهر و برخوار با حضور استاندار این استان دستاوردهای خوبی برای این دو شهرستان داشت.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در دو نشست روز گذشته که اولی در فرمانداری برخوار حدود ۴ ساعت و دومی در فرمانداری شاهین‌شهر بیش از ۳ ساعت ادامه یافت، برخی از طرح‌های مهم نیمه‌تمام عمرانی در حال ساخت، مسائل و مشکلات بهداشت و درمان، محیط‌زیست، آب و فاضلاب، کشاورزی، صنعت و معدن، آموزش‌ و پرورش و میراث فرهنگی و صنایع‌دستی بررسی شد و درباره طرح‌های مختلف تصمیم‌گیری شد.

وی با اشاره به نخستین سفر شهرستانی عباس رضایی استاندار اصفهان به برخوار گفت: حضور نمایندگان محترم اصفهان، خمینی‌شهر، فلاورجان، نجف‌آباد، نطنز، ارامنه، زرین شهر، شهرضا، اردستان، نائین و مبارکه در مجلس شورای اسلامی به ریاست رئیس مجمع نمایندگان نیز، اهمیت این جلسات را دوچندان کرده بود و موجب شد مسؤولان با نگاه ویژه‌ای به مسائل و مشکلات دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار توجه کنند.

حاجی دلیگانی، انعکاس مشکلات مردم به‌ خصوص کشاورزان درباره بحران کم‌آبی، لزوم چاره‌جویی سریع درباره تکمیل و شروع طرح‌های انتقال آب حوضه به حوضه، شروع مطالعات کشف منابع آب زیرزمینی در بسترهای ژرف، افزایش انتشار گردوغبار از مناطق کویری به مرکز استان به علت تداوم خشک‌سالی و مصرف پساب‌های تصفیه‌شده دو شهرستان باهدف کاهش انتشار ذرات گردوغبار و تقویت سفره‌های زیرزمینی را از نکات موردتوجه استاندار و نمایندگان استان اصفهان در این جلسات بیان کرد.

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس اظهار داشت: در این جلسات تصمیمات خوبی درباره احداث مدارس جدید با توجه به رشد جمعیت ۵ درصدی دانش‌آموزی در شاهین‌شهر و تحصیل دانش آموزان اتباع بیگانه در برخوار گرفته شد، از جمله این‌ که دستگاه‌های اجرایی به‌سرعت زمین و مجوزهای لازم را برای فعالیت سریع‌تر خیران در ساخت مدارس جدید صادر کنند و درخواست افزایش بودجه‌های احداث مدارس در جلسات اخیر با سازمان برنامه‌ و بودجه پیگیری شوند.

به گفته حاجی دلیگانی، سرعت بخشیدن به فعالیت مشاغل خانگی در حوزه صنایع‌دستی، رونق بخشیدن به برخی از طرح‌های نیمه‌تمام گردشگری در مورچه‌خورت و میمه با همکاری اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی، اصلاح آسان و روان رفت‌وآمد خودروها در محورهای شریانی اتوبان‌های شمال و شرق اصفهان، شروع مطالعات احداث طرح‌های روگذر و زیرگذر و تکمیل برخی از طرح‌های نیمه‌تمام در این دو محور از مصوبات مجمع نمایندگان استان اصفهان در شاهین‌شهر و برخوار بود.

وی اضافه کرد: حمایت و اختصاص اعتبار برای تأسیس مراکز دانش‌بنیان در دو شهرستان باهدف اشتغال جوانان تحصیل‌کرده جویای شغل، تکمیل و بهسازی شبکه‌های فاضلاب شهرهای دو شهرستان، احداث پلی کلینیک جدید در شاهین‌شهر و راه‌اندازی بخش درمانی جدید بیمارستانی در شاهین‌شهر و میمه از مصوبات دیگر نشست‌های مجمع نمایندگان در برخوار و شاهین‌شهر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *