آخرین اخبار

حاجی در دانشگاه یاسوج :باید مقابل عدم شفاف‌سازی وضعیت نمایندگان در مجلس ایستاد

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باید بدانند ما نمایندگان چه می‌کنیم و چه قدر حقوق می‌گیریم و چه اندازه در جلسه‌ها شرکت می‌کنیم. به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج عصر امروز حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی میهمان دانشجویان دانشگاه آزاد […]

اشتراک گذاری
18 آذر 1397
کد مطلب : 35453

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باید بدانند ما نمایندگان چه می‌کنیم و چه قدر حقوق می‌گیریم و چه اندازه در جلسه‌ها شرکت می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج عصر امروز حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی میهمان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی این شهر و تشکل‌های دانشجویی بود تا به سؤالات آن‌ها به مناسبت روز دانشجو پاسخ دهد.

این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیش از نشست پرسش و پاسخ با بیان مطالبی در خصوص وضعیتی که برای اقتصاد کشور به وجود آمده اظهار کرد: ما نمایندگان مجلس در قبال اقبالی که مردم به ما داشته‌اند باید پاسخگو باشیم مثل اینکه آن‌ها کارفرما و ما پیمانکار هستیم.

وی با بیان این که مردم از ما انتظار شفاف‌سازی دارند افزود: قانون اساس دو ابزار نظارت و قانون‌گذاری در اختیار ما گذاشته و باید در مقابل کوتاهی‌ها پاسخگو باشیم.

حاجی دلیگانی با بیان این که مردم باید بدانند ما چه می‌کنیم و چه قدر حقوق می‌گیریم و در جلسه‌ها شرکت می‌کنیم یا نه افزود: این که در حال حاضر رئیس و نایب رئیس مجلس مانع این می‌شوند باید جلوی آن ایستادگی کرد مردم باید بدانند که نمایندگان آن‌ها چگونه رفتار می‌کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل عدم شفاف‌سازی‌ها را در مجلس به دلیل رفتارهای دوگانه در مجلس دانست و گفت: ممکن است که من نماینده وقتی در بین مردم و دانشجویان هستم به گونه‌ای صحبت کنم و هنگامی وارد مجلس می‌شوم به گونه‌ای دیگر صحبت کنم و تصمیم بگیرم.

حاجی دلیگانی به دلایل مشکلاتی که برای اقتصاد کشور در چند ماه اخیر افتاد اشاره کرد و گفت: مشکلات چندان به دلار و ارز و تهدیدهای آمریکایی‌ها برنمی‌گردد چرا که این تحریم‌های ارزی از سال ۵۹ تاکنون بوده است.

وی گفت: باید از مقدار ارزی که داشتیم بیشتر مراقبت می‌کردیم ولی با سیاست‌های غلط ارزی بانک مرکزی و با اعلام بسته ارزی در فروردین ماه امسال ۲۳٫۱ میلیارد دلار از ذخایر ارزی به حراج گذاشته شد و هر چه قدر دلسوختگان فریاد زدند به مدت ۴ ماه این رویه اشتباه ادامه داشت.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که هیچ دوره‌ای را نمی‌توان نام برد که خدمات مجانی به افراد برای سفر به خارج داده باشند الا این دوره افزود: در روزهایی که نیاز به ارز داشتیم خیلی از افراد به مسافرت مجانی می‌رفتند.

دلیگانی به آسیب‌هایی که این رویه غلط به کشور زد اشاره کرد و از بیکار شدن بسیاری از کارگران به عنوان اولین ترکش‌های آن اشاره کرد و گفت: فاصله زیادی میان فقیران و ثروتمندان هم ایجاد شد و یکی از دلایل اصلی کاهش ارزش پول ملی همین بود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که افرادی یک شبه میلیاردها تومان از این رهگذر به جیب زدند افزود: حالت انفجار نقدینگی بود به طوری که در سال ۹۲ کل گردش مالی و نقدینگی کشور ۴۶۰ هزار میلیارد تومان بود و به سه برابر افزایش یافت و در حال حاضر روزانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان به حجم نقدینگی اضافه می‌شود و گزارش مرکز پژوهش‌ها نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از نقدینگی در اختیار تنها یک درصد از افراد جامعه است.

وی مجموع این مشکلات را موجب ایجاد نرخ تورمی ۳۸ درصدی دانست و گفت: اگر که تورم در خوراکی‌ها را نیز احصا و اضافه کنیم رقم بالاتر از اینهاست.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که باید چه کار کنیم و آیا این اشکالاتی است که قابل رفع کردن نیست؟ اظهار کرد: مشکلی که در کشور داریم مربوط به عدم برنامه‌ریزی است برنامه‌ریزی درست و اقدام و عمل به موقع نداریم و به همین خاطر است که در مجلس از بعد نظارتی وارد شدیم و وزیر اقتصاد استیضاح شد و وزیر صنعت استعفا داد یا کنار گذاشته شد و معلوم شد که رئیس کل بانک مرکزی سابق ماده ۲۳۴ را نقض کرده و پرونده هم به دستگاه قضایی فرستاده شده است.

وی با بیان این که وحدت برداشت در مسائل اقتصادی میان مجلس و دولت نیست افزود: همین عدم برداشت واحد است که یک وزیر می‌آید و می‌گوید اصلا یک بیکار نداریم در حالی که ۴ میلیون بیکار در کشور داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *