آخرین اخبار

🔴 – مناظره آقای حاجی با دکتر صادقی در دانشگاه تربیت مدرس به‌مناسبت روز دانشجو

🔺بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس به‌مناسبت روز دانشجو مناظره‌ای با موضوع نقش راهبردی دانشجویان در دهه پنجم انقلاب برگزار می‌کند. 🔺به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشجویی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس به‌مناسبت روز دانشجو مناظره‌ای با موضوع نقش راهبردی دانشجویان در دهه پنجم انقلاب برگزار می‌کند. 🔺حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر […]

اشتراک گذاری
14 آذر 1397
کد مطلب : 35263

🔺بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس به‌مناسبت روز دانشجو مناظره‌ای با موضوع نقش راهبردی دانشجویان در دهه پنجم انقلاب برگزار می‌کند.

🔺به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشجویی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس به‌مناسبت روز دانشجو مناظره‌ای با موضوع نقش راهبردی دانشجویان در دهه پنجم انقلاب برگزار می‌کند.

🔺حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی و محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این مناظره حضور می‌یابند.

🔺این مناظره امروز ۱۴ آذرماه از ساعت ۱۴:۰۰ در سالن میرحسینی، دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس برپا می‌شود.

============

🔴 – مناظره جناب آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با دکتر صادقی نماینده مردم شریف تهران در مجلس در دانشگاه تربیت مدرس به‌مناسبت روز دانشجو

🔼تهران /۱۴ آذر ۹۷

========

حاجی دلیگانی:
نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس گفت: نماینده‌ای که تحت فشار قرار می‌گیر تا از تصمیم خود صرف نظر کند این فرد نمی‌تواند نماینده باشد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در مناظره‌ای که با عنوان نقش راهبردی دانشجویان در دهه پنجم انقلاب با حضور محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس و به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد گفت: ما در عرصه‌های مختلف بعد از انقلاب جایگاه دانشجو را در مراتب بالایی دیده ایم ما حرکت‌های دانشجویان در دوران انقلاب یادمان است و پس از پیروزی انقلاب تسخیر لانه جاسوسی را به یاد داریم.

وی با بیان این که در دفاع مقدس عمده فرماندهان را دانشجویان تشکیل می‌دادند تصریح کرد: ما در این دوران نه تنها اجازه ندادیم کشور تجزیه شود و یا عهدنامه‌هایی مانند ترکمنچای و گلستان بر ما تحمیل کنند حتی نگذاشتیم یک وجب از خاک کشورمان به دست دشمن بیفتد.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه شهید بهشتی از دانشجو به عنوان موذن جامعه یاد کرده و این موذن باید اذان بگوید تا مردم خوابشان نبرد تصریح کرد: ما از دانشجویان که متعهدانه در صحنه‌های مختلف حضور داشته اند و توانسته اند جریان سازی کنند تشکر می‌کنیم.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس تصریح کرد: خلاء قانونی برای مطالبه گری دانشجویان نداریم، اما اگر پیشنهادی وجود دارد که این حضور بیشتر و بهتر باشد بنده حاضر به پیگیری آن هستم.

وی با بیان اینکه اگر قانون اساسی را از مسئولین، دولتمردان و نمایندگان مجلس مطالبه کنیم اجرای این قانون به عنوان قانون مترقی می‌تواند مفید باشد افزود: در مورد تجمعات ما طرحی را تهیه کردیم و در ارتباط با آن نیز با آقای مطهری جلسه‌ای داشتیم با این وجود قرار شد که این طرح در مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بررسی قرار بگیرد تا راهکار‌هایی برای تجمعات تعیین شود، ولی هنوز این طرح نهایی نشده است.

حاجی دلیگانی با طرح این سوال که آیا در مجلس استبداد رای داریم گفت: به اعتقاد بنده استبداد رای داریم، اما کجا؟ الان رئیس خودش را به مثابه یک فرمانده می‌بیند ما طرح استیضاح و یا سلب صلاحیت آقای لاریجانی را تهیه کردیم و عمدتا سراغ همه نمایندگان هم رفتیم و همه نیز می‌دانستند چه تعداد امضا لازم است در هر حال ۳۲ نفر این طرح را امضا کردند، اما ۱۲ نفر امضای خود را پس گرفتند، چون به آن‌ها فشار آوردند.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس تصریح کرد: نماینده‌ای که تحت فشار قرار می‌گیر تا از تصمیم خود صرف نظر کند این فرد نمی‌تواند نماینده باشد در واقع کسی که می‌ترسد و جرات بیان و حرف زدن ندارد درد مجلس نمی‌خورد.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های مجلس این است که باید در آن هریت وجود داشته باشد بنده به آقای رئیس می‌گویم به چه دلیل طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را از دستور کار خارج کرده‌ای او می‌گوید تشخیص دادم.
حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه یکی از دوستان اصلاح طلب گفت: ما نمی‌خواهیم لاریجانی را استیضاح کنیم، چون او کاندیدای ۱۴۰۰ ماست من گفتم این دیگر نظر شماست افزود: ضعف بانک مرکزی در نظارت بر موسسات مالی ۲۰ میلیون نفر از مردم را ناراضی و نگران کرد و ۳۰ هزار میلیارد تومان پول را با تولید تورم بالا به جامعه تزریق کرد و این یکی از محور‌های طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی بود که لاریجانی با آن مخالفت کرد.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی ۲۱.۳ دهم میلیارد دلار یا حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از ذخایر این کشور را به حراج گذاشت افزود: یکی دیگر از دلایل ما برای تحقیق و تفحص از بانک مرکزی همین موضوع بود مثلا آن‌ها ارز را به افرادی مانند آقای خداداد داده اند که ۲۵ تا ۳۰ هزار میلیارد را برده و الان در زندان است در واقع او از طریق همین بسته ارزی بانک مرکزی این پول‌ها را گرفته است.
وی تصریح کرد: حالا که ما می‌خواهیم بر بانک مرکزی نظارت و بازرسی انجام دهیم لاریجانی نمی‌گذارد البته بنده برای امضای این طرح نمی‌دانم سراغ آقای صادقی رفته ام یا نه، ولی باز هم نمی‌دانم که آیا این طرح را امضا می‌کردند یا خیر.
حاجی دلیگانی اظهار کرد: لاریجانی لایحه مبارزه با پولشویی و لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو را بدون این که به صحن مجلس بیاورد و رای نمایندگان را بگیرد آن را بدون تشریفات قانونی مستقیم به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده و این استبداد رای است که در مجلس اتفاق افتاده است.
نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس اظهار کرد: بنده هفت سال است در مجلس هستم یک بار نشنیدم رئیس مجلس در جریان بررسی یک لایحه بگوید دولت موافق و مجلس موافق، چون این برخلاف سوگندی است که نماینده می‌خورد، اما لاریجانی این حرف را زد.
وی با بیان اینکه ما نیز به مانند آقای صادقی از صدا و سیما گلایه داریم، چون ما را به صدا و سیما راه نمی‌دهند افزود: اگر یک تحقیقی انجام دهید متوجه خواهید شد که چند درصداز نمایندگان شامل چه طیفی هستند
حاجی دلیگانی با بیان اینکه بحث تصویب جرم سیاسی از افتخارات مجلس نهم است اظهار کرد: ۱۶۰ نماینده پای طرح شفافیت آرای نمایندگان را امضا کرده بودند، ولی فقط ۵۹ نفر رای به فوریت بررسی آن دادند در هر حال یکی از ضرورت‌های مجلس این است که از نفاق و دو رنگی در بیاید. این طرح به کمیسیون آیین نامه رفته و آن را ذبح کرده اند و امیدی هم نباید به این لایحه داشته باشیم، چون جزئی از آن را پذیرفته اند. البته طرحی نیز از طرف آقای ذوالنور تهیه شده که ۱۹۰ نفر از نمایندگان آن را امضا کردند و الان در نوبت فوریت قرار دارد.
نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه ما از برج هشت بحث تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را کلید زده ایم گفت: آیا منافع تحقیق و تفحص از بانک مرکزی به مردم نمی‌رسد در هر حال کسانی که گزارشاتی از اوقاف دارند دال بر این که اتفاقات خاصی در این نهاد افتاده بنده حاضرم تحقیق و تفحص آن را کلید بزنم.
وی با اشاره به اینکه ما از وقتی لاریجانی را شناختیم با او مخالفیم و هنوز هم هستیم و از او شکایت می‌کنیم تصریح کرد: بنده یک بار او را محکوم کردم و الان نیز سه شکایت از او در دست پیگیری دارم.
حاجی دلیگانی اظهار کرد: بنده طرح شفاف سازی را خدمت آقای صادقی بردم، اما گفتند امضا نمی‌کنم البته شاید اعتماد نداشتند در هر حال بنده می‌دانم صادقی هم دنبال شفافیت هستند.
نماینده مردم شاهین شهرو میمه و برخوار  در مجلس در خصوص FATF نیز تصریح کرد: براساس سندی در سال ۱۹۹۶ تعیین کردند تا ارزش‌های امریکایی در غرب آسیا جایگزین ارزش‌های منطقه شود با این وجود چندین برجام را پیش بینی کردند تا کشور ما را به زمان قبل از طاغوت برگردانند تا ما به یک کشور اقماری امریکا تبدیل شویم از این رو اولین برجام برجام هسته‌ای بود که آن را انجام دادند و هر آنچه ما تعهد کردیم بالاتر از سقف تعهدات خود انجام دادیم، ولی آن‌ها کف تعهدات خود را نیز انجام ندادند.
وی با بیان اینکه ظریف از شروط ۹ گانه ۶ شرط را زیر پا گذاشت تصریح کرد: برجام‌های بعدی برجام موشکی و برجام منطقه‌ای هست که با هم کلید خورده اند تا کشورمان مجبور شود این دو برجام را نیز بپذیرد.
حاجی دلیگانی با بیان این که طیب نیا با چه مجوزی رفت و در ۲۵ خرداد ۹۵ سند گروه اقدام مالی یا FATF را امضا و ۴۱ تعهد داد تصریح کرد: ۳۷ بند از این تعهدات را دولت خودش انجام داده و ما نمایندگان از این ۳۷ بند خبر نداریم و نمی‌دانیم که این ۳۷ بند چیست.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس تصریح کرد: دو ایراد اساسی که به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم وارد است این است که این کنوانسیون تعریف تروریسم را مختص خودش دانسته است و دیگری اینکه حق محاکمه و دستگیری را هم از آن خود دانسته از این رو آن‌ها می‌توانند هر کدام از مسئولین جمهوری اسلامی را به عنوان تروریسم معروفی و او را دستگیر و محاکمه کنند.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان ۲۲ ایراد به لایحه CFT گرفته که ۸ مورد از بند‌های آن خلاف شرع و مابقی خلاف قانون اساسی است اظهار کرد: در هر حال این لایحه با اصرار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی رای آورد و آن بخشی که رای آورده به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود.
حاجی دلیگانی با بیان اینکه در فرار مغز‌ها دلایل صنفی و رفاهی هم اثرگذار بوده و بحث آینده افراد هم مطرح است افزود: بحث شغل یک بحث اساسی است که باید به آن توجه شود. در هر حال ما بین ۴ تا ۵ میلیون بیکار در جامعه داریم که اکثرا تحصیلات دانشگاهی تا مقطع دکترا دارند، ولی الان بخش زیادی از آن‌ها در خانه کنار پدر و مادر خود نشسته اند.
نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه یکی از آقایان وزرا به بنده گفت: اگر کسی حال کار داشته باشد کار هست افزود: انحصار در بحث تحصیل مهم است و این موضوع در بهداشت و درمان وجود دارد از این رو سوال این است که چرا نمی‌گذارند پزشک متخصص بیشتر شود در حالی که هیچ هزینه‌ای برای دولت ندارد.
وی با تاکید براینکه در بحث پژوهانه دکترا نباید هیچ فرقی بین دانشجویان پزشکی و غیرپزشکی باشد افزود: بیانیه‌ای که قوه مجریه در خصوص منشور استیفا و حقوق شهروندی در ۲۰ آذر سال ۹۵ داده باید ظرف شش ماه آیین نامه آن نوشته می‌شده است، اما این اتفاق نیفتاده است.
حاجی دلیگانی با بیان اینکه آن‌هایی که در حصر هستند خودشان نمی‌خواهند آزاد شوند افزود: مثلا یکی از این آقایان گفتند در مراسم ختم مادرزنت شرکت کنم او گفت: حتما باید مامور ببیند من در حصر به این مراسم می‌روم.
نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس در پاسخ به این سوال که سرنوشت دانشجویان دستگیر شده در اغتشاشات دی ماه سال ۹۶ چه شده است تصریح کرد: راجع به افرادی که می‌گویید در زندان هستند معتقدم اگر کسی علیه امنیت ملی کاری کرده باید مجازات را بپذیرد، ولی اگر این نبوده من مدافع آن‌ها می‌شوم و به آن‌ها کمک می‌کنم.
وی با بیان اینکه اگر دادگاهی برای سران فتنه برگزار شود کار خیلی سخت خواهد شد افزود: البته ممکن است برخی‌ها هم بگویند دادگاهی که برگزار شده ناعادلانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *