آخرین اخبار

آقای حاجی : لاریجانی رویه ناصوابی در پیش گرفته است

نماینده شاهین شهرو برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجایی که لاریجانی رویه ناصوابی در پیش گرفته است استیضاح او شنبه هفته آینده کلید می خورد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: آقای لاریجانی رویه ناصوابی را در ارتباط با مجلس در پیش گرفته و مشغول ادامه دادن […]

اشتراک گذاری
08 آذر 1397
کد مطلب : 35148

نماینده شاهین شهرو برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجایی که لاریجانی رویه ناصوابی در پیش گرفته است استیضاح او شنبه هفته آینده کلید می خورد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار کرد: آقای لاریجانی رویه ناصوابی را در ارتباط با مجلس در پیش گرفته و مشغول ادامه دادن به آن است که نه با اصول مردم سالاری دینی  و نه با اصول اداره مجلس همخوانی ندارد.

وی ادامه داد: او در برخی از تصمیمات  که باید مجلس بگیرد خودش را به جای مجلس می گذارد و تصمیم می گیرد، این تصمیم گیری طبیعاً با قوانین اداره مجلس و از جمله آیین نامه داخلی آن مغایرت دارد.

نماینده شاهین شهرو برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: چندین مورد  اتفاق افتاده  در مسائل کلان کشور که تأثیرات مهمی در سرنوشت کشور دارد ما اعتراض و طرح شکایت کردیم که برخی از موارد  آن  را به  نتیجه رسیدیم.

وی افزود: در موارد اخیر وقتی دو لایحه مبارزه با پول شویی و پالرمو در مجلس مطرح شد و رأی آورد و به شورای نگهبان رفت که ایراداتی به آنها مطرح شد که برخی از آنها در مجلس اصلاح شد و مجددآ به شورای نگهبان ارجاع داده شد.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: شورای نگهبان باز هم بر نظر مجلس بر دو لایحه پولشویی و پارلمو ایراد گرفت و در این صورت باید بعد از کمیسیون به صحن علنی  می آمد و اصلاح می شد و به شورای نگهبان فرستاده  می شد و اگر بر نظر خود اصرار داشت با رأی اکثریت می تواند به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود اما رییس مجلس بدون اینکه این مراحل طی شده باشد خودش به جای مجلس نشسته و بدون رأی گیری دو لایحه را به  مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاد که خلاف قانون است.

وی اضافه کرد: اگر حد نصاب استیضاح آقای لاریجانی حفظ شود شنبه هفته آینده باید هیئت رسیدگی تشکیل  شود.

نماینده شاهین شهرو برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: این هیئت مرکب از روسای کمیسیون های مجلس، اعضای کمیسیون آیین نامه مجلس و سه نفر ما معترضین هستند و بر اساس مستندات که در جلسه غیرعلنی بررسی می شود  و در نهایت در یک جلسه علنی رأی گیری به عمل می آید که اگر به اکثریت برسد آقای لاریجانی مستعفی شناخته شده  و من بعد هم نمی تواند در این مجلس مسئولیت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *