آخرین اخبار

توضیحات آقای حاجی درباره معایب الحاق ایران به FATF و CFT

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس برخی معایب پیوستن ایران به FATF را تشریح کرد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) در مجلس، گفت: تصویب این لایحه در […]

اشتراک گذاری
10 آبان 1397
کد مطلب : 34737

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس برخی معایب پیوستن ایران به FATF را تشریح کرد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) در مجلس، گفت: تصویب این لایحه در مجلس کار درستی نبود و نشان داد که برخی نمایندگان مجلس اِشراف کاملی به موضوعات ندارند.

وی با بیان اینکه برخی نمایندگان مجلس هم‌راستا با دولت اصرارهای جدی برای تصویب لوایح چهارگانه FATF در مجلس دارند، اظهار داشت: این همه اصرار جای تعجب دارد، این نمایندگان یا با منافع ملی آشنا نیستند و یا اینکه خدایی ناکرده قصد خیانت به کشور را دارند، البته امیدواریم این طور نباشد.

نماینده مردم  شاهین‌شهر و میمه و برخوار  در مجلس، یکی از معایب الحاق ایران به کارگروه ویژه اقدام مالی FATF را رصد دقیق منابع اقتصادی بنگاه‌ها و شرکت‌های ایرانی دانست و گفت: این مسئله موجب می‌شود تا فعالیت‌های اقتصادی ما و نیز میزان دارایی‌هایمان به طور شفاف در اختیار کشورهای بیگانه قرار بگیرد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، یکی از آسیب‌های شفافیت مالی بنگاه‌های اقتصادی کشور در ذیل پذیرش استاندارهای FATF را تحریم منابع مالی کشور توسط آمریکا و برخی کشورهای غربی دانست و افزود: وقتی میزان دارایی‌های کشور برای بیگانگان شفاف شود، کشورهای سلطه‌گر به راحتی می‌توانند منابع ورودی کشور را تحریم کنند و جلوی دسترسی کشور به این منابع را بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *