آخرین اخبار

درخواست نمایندگان برای برگزاری جلسه غیرعلنی جهت بررسی نحوه جبران کاهش قدرت خرید دستمزد بگیران

عضو فراکسیون کارگری گفت: ما به منظور بررسی نحوه جبران کاهش قدرت خرید افراد به ویژه دستمزد بگیران درخواست جلسه غیرعلنی با حضور مسئولان دولتی داده‌ایم. حسینعلی حاجی دلیگانی عضو فراکسیون کارگری مجلس در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به جلسه امروز این فراکسیون گفت: در این نشست پس […]

اشتراک گذاری
01 آبان 1397
کد مطلب : 34617

عضو فراکسیون کارگری گفت: ما به منظور بررسی نحوه جبران کاهش قدرت خرید افراد به ویژه دستمزد بگیران درخواست جلسه غیرعلنی با حضور مسئولان دولتی داده‌ایم.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو فراکسیون کارگری مجلس در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به جلسه امروز این فراکسیون گفت: در این نشست پس از تبادل نظر درباره تصمیم‌گیری برای جبران کاهش قدرت خرید دستمزد بگیران در حوزه خصوصی و غیرخصوصی قرار شد، تقاضای برگزاری جلسه غیرعلنی صورت بگیرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر میمه و برخوار  اظهار کرد: درخواست برگزاری این جلسه برای آن است که بتوان موضع‌گیری ها و مسائل را با حضور مسئولان دولتی در یک شرایط بهتر مطرح کرد، زیرا در جلسه غیرعلنی می‌توان مسائل را خارج از محدودیت زمانی بیان کرد.

وی اظهار کرد: درخواست دیگر فراکسیون درباره نحوه جبران کاهش خرید افراد دستمزد بگیر به ویژه کارگران است، البته در کنار این بحث، موضوع بازنشستگان هم بررسی شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: اعضای فراکسیون کارگری در این نشست اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق کارگران و بازنشستگان را بر اساس ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه داشتند.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: در این نشست همچنین قرار شد طرحی درباره تشکیل شورای عالی دستمزد برای دوبار در سال تدوین شود، زیرا اکنون این شورا تنها یک بار در سال تشکیل جلسه می‌دهد.

عضو فراکسیون کارگری گفت: با توجه به نوسانات، تورم و کاهش قدرت خرید کارگران باید شورای عالی دستمزد در مواقع ضروری هم تشکیل جلسه دهد و قدرت خرید این افراد را بررسی کرده و میزان حقوق‌ها را افزایش دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *