آخرین اخبار

نمایندگان در نشست علنی امروز – ۱۸ مهرماه- مجلس شورای اسلامی، کلیات طرح اصلاح ماده ۲۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری درخصوص مدت زمان بازداشت موقت را مورد بررسی قرار دادند.

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۱۸ مهرماه) مجلس شورای اسلامی، کلیات طرح اصلاح ماده ۲۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری درخصوص مدت زمان بازداشت موقت را مورد بررسی قرار دادند. حسینعلی حاجی دلیگانی به عنوان مخالف طرح مذکور با بیان اینکه فلسفه بازداشت موقت تسهیل و تسریع در دسترسی به متهم و جلوگیری از امحا […]

اشتراک گذاری
18 مهر 1397
کد مطلب : 34374

نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۱۸ مهرماه) مجلس شورای اسلامی، کلیات طرح اصلاح ماده ۲۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری درخصوص مدت زمان بازداشت موقت را مورد بررسی قرار دادند.

حسینعلی حاجی دلیگانی به عنوان مخالف طرح مذکور با بیان اینکه فلسفه بازداشت موقت تسهیل و تسریع در دسترسی به متهم و جلوگیری از امحا و نابود کردن اسناد برای اثبات جرم است، گفت: محدودیت بازداشت موقت برای جرایمی همانند سرقت، نزاع های دسته جمعی، مواد مخدر توسط مجرمان حرفه ای به معنای افزایش جرم و جنایت و ناامنی در جامعه است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۱۸ مهرماه) مجلس شورای اسلامی، کلیات طرح اصلاح ماده ۲۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری درخصوص مدت زمان بازداشت موقت را مورد بررسی قرار دادند.

حسینعلی حاجی دلیگانی به عنوان مخالف طرح مذکور با بیان اینکه فلسفه بازداشت موقت تسهیل و تسریع در دسترسی به متهم و جلوگیری از امحا و نابود کردن اسناد برای اثبات جرم است، گفت: محدودیت بازداشت موقت برای جرایمی همانند سرقت، نزاع های دسته جمعی، مواد مخدر توسط مجرمان حرفه ای به معنای افزایش جرم و جنایت و ناامنی در جامعه است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر صدور قرار بازداشت موقت با محدودیت هایی مواجه است، افزود: شرایط به گونه ای نیست که یک بازپرس بدون هیچ محدودیتی قرار بازداشت موقت صادر کند، چرا که بسیاری از آنها علاقه ای به صدور قرار بازداشت موقت ندارند، اما گاهی اتفاقی رخ می دهد که چاره ای جز بازداشت موقت نیست.

نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید تحت تاثیر فرهنگ غربی که در خود آن کشورها نیز عملیاتی نیست، قرار گرفت، ادامه داد: مردم از این موضوع گلایه مند هستند که چرا فلان دزد یا قاچاقچی توسط نیروی انتظامی دستگیر شده اما زودتر از شاکی از دادسرا خارج می شود!

وی تصریح کرد: طرح مستقلی برای اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری وجود دارد، لذا به جای اصلاح جزئی این ماده می توان تمام طرح را در فرصتی مناسب اصلاح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *