آخرین اخبار

حاجی در گفتگو با الف تشریح کرد؛ استیضاح شریعتمداری منتفی نشده است/ سه بار غیبت و بی‌اعتنایی وزیر به مجلس

طراح اصلی استیضاح شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح آخرین وضعیت این استیضاح، گفت: شریعتمداری هنوز وزیر صنعت است و استیضاح وی همچنان در مجلس مطرح است و منتفی نشد. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با بیان اینکه شریعتمداری برای […]

اشتراک گذاری
17 مهر 1397
کد مطلب : 34354

طراح اصلی استیضاح شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح آخرین وضعیت این استیضاح، گفت: شریعتمداری هنوز وزیر صنعت است و استیضاح وی همچنان در مجلس مطرح است و منتفی نشد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با بیان اینکه شریعتمداری برای سومین بار در جلسه استیضاح حضور نیافت، گفت: بررسی استیضاح وی در در دستور کار صبح امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار داشت که وی برای سومین بار در جلسه استیضاح حضور نیافت.

وی با بیان اینکه شریعتعمداری سه شنبه گذشته و دیروز صبح هم در جلسه استیضاح حضور نیافت، افزود: کمیسیون باید گزارش عدم حضور وزیر در جلسه استیضاح را همین امروز به هیئت رئیسه مجلس ارائه کند و هیئت رئیسه هم باید در صحن مجلس آنرا اعلام وصول و در دستور کار قرار دهد.

طراح اصلی استیضاح شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استیضاح این وزیر در مجلس منتفی نشده است، افزود: استیضاح با سه شرط فوت وزیر، برکناری و عزل از سوی رئیس جمهور و استعفای خود وزیر در مجلس منتفی می شود.

حاجی دلیگانی افزود: اینکه گفته می شود وزیر صنعت به وزارت تعاون می رود، دلیل بر منتفی شدن استیضاح وی در مجلس نیست.

وی گفت: تا زمانی که شریعتمداری استعفاء ندهد و یا برکنار نشود، همچنین تا زمانی که برای وزارتخانه دیگر به وی رای اعتماد داده نشود، در سمت قبلی خود باقی است و باید پاسخگوی مجلس باشد.

طراح اصلی استیضاح شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بهانه های این وزیر برای عدم حضور در جلسه استیضاح گفت: تا کنون معاون وزیر ۲ بار به کمیسیون نامه نوشت. یک بار درخواست فرصت دیگر برای مطرح شدن استیضاح را داشت و بار دوم که برای جلسه صبح امروز بود، سفر کاری را برای عدم حضور در نشست مجلس بهانه کرد.

حاجی دلیگانی گفت: حضور نیافتن وزیر در جلسه استیضاح موجب ناراحتی نمایندگان شده و به این معنا تلقی شد که وزیر بر بعد نظارتی مجلس اعتنایی ندارد.

وی با اشاره به پیغام علی مطهری نائب رئیس مجلس مبنی بر برگزار نکردن جلسه استیضاح گفت: آقای مطهری نباید حرف خلاف آئین نامه بزند. وی باید طبق آئین نامه استیضاح را در دستور کار صحن مجلس قرار دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *