آخرین اخبار

در گفتگو با تسنیم؛ حاجی : قانون تبدیل کاربری اراضی مدارس تعیین تکلیف شد

در گفتگو با تسنیم؛ حاجی دلیگانی: قانون تبدیل کاربری اراضی مدارس تعیین تکلیف شد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف قانون تبدیل کاربری اراضی مدارس در جلسه این کمیسیون خبر داد. حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره […]

اشتراک گذاری
17 مهر 1397
کد مطلب : 34332

در گفتگو با تسنیم؛
حاجی دلیگانی: قانون تبدیل کاربری اراضی مدارس تعیین تکلیف شد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف قانون تبدیل کاربری اراضی مدارس در جلسه این کمیسیون خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره مصوبات امروز کمیسیون برنامه و بودجه، گفت: بحث و گفت‌وگوهایی درباره مسائل مربوط به آموزش و پرورش صورت گرفت که محور آن به نوعی تقویت بودجه آموزش و پرورش بود و بیشتر مواد آن رای آورد.

وی در ادامه تصریح کرد: مقرر شد یک درصدی از درآمد بانک‌ها و موسسات مالی که در قانون بودجه هم پیش‌بینی شده بود برای سرانه مدارس، افزایش حقوق فرهنگیان و همچنین خدمتگزاران مدارس هزینه شود.

حاجی دلیگانی درباره موضوع اراضی مدارس، گفت: قانونی که درباره تبدیل کاربری اراضی مدارس برای تامین درآمد آموزش و پرورش بود، تعیین تکلیف شد و قرار بر تامین اعتبار شد.

وی درباره نحوه تقسیم این اعتبارات، گفت: قرار شد ۳۰ درصد در اختیار مدرسه، ۲۰ درصد در آموزش پرورش ناحیه یا منطقه ۳۰ در‌صد در اختیار آموزش و پرورش و ۵ درصد هم در اختیار کانون‌های پرورش فکری نوجوانان اختصاص داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *